Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wiatr szalał nad powiatem

31 marca i 1 kwietnia nad terenem powiatu słupeckiego przeszły silne wiatry, połączone z gwałtownymi opadami deszczu, które spowodowały dużo strat.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP ze Słupcy i Ochotniczych Straży Pożarnych z Zagórowa, Myszakówka, Łomowa, Augustynowa, Bukowego, Lądku, Ciążenia, Ostrowitego i Kowalewa Opactwa wyjeżdżali do 6 zdarzeń. Wiatr zrywał dachy, przewracał drzewa i uszkadzał linie energetyczne.Wszystko rozpoczęło się tuż po godzinie 17.00. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy zaczęły napływać zgłoszenia o powstałych uszkodzeniach.W miejscowościach Łukom i Bukowe, gm. Zagórów, wiatr spowodował zerwanie dachów z budynków gospodarczych i uszkodzenie ich konstrukcji. Strażacy działający na miejscu po zabezpieczeniu terenu, usunęli z budynku uszkodzone elementy dachów oraz pomogli gospodarzowi w zebraniu i zabezpieczeniu zboża znajdującego się wewnątrz.

W miejscowości Dąbrowa, gm. Lądek uszkodzeniu uległa stodoła i garaż. Strażacy używając podnośnika hydraulicznego usunęli uszkodzony szczyt z dachu garażu, założyli plandekę na uszkodzony obiekt oraz zabezpieczyli stemplami dach garażu. W Kosewie gm. Ostrowite oraz w Kowalewie Sołectwie, gm. Słupca przewracające się drzewa zatarasowały drogi. Likwidacją zdarzeń zajęli się strażacy z OSP Ostrowite i OSP Kowalewo Opactwo.Natomiast pęknięcie rury wodociągowej w miejscowości Bukowe, gm. Zagórów spowodował zalanie piwnicy w budynku mieszkalnym. Strażacy z OSP Zagórów używając pompy szlamowej wypompowali wodę.

TEKST/FOTO: mł. bryg. Dariusz Różański/KP PSP Słupca

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *