Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wichura nie oszczędziła słupeckiego cmentarza

Spośród wielu miejsc w naszym regionie, w których szkody spowodował silny wiatr znalazł się także słupecki cmentarz.

Powalone drzewa zostały już pocięte przez strażaków i zostaną wywiezione w najbliższym czasie.

Za nadesłanie zdjęć dziękujemy jednej z naszych czytelniczek.

 


Najnowsze komentarze
  • Wichura uszkodziła także ogrodzenie przy kaplicy. Od strony południowej,rosnące drzewo w pobliżu pobliskiego rowu upadło na ogrodzenie i parking.

  • Nie wiem dlaczego ksiądz Dziekan jako administrator cmentarza nie usuwa tych drzew na cmentarzu, stanowią one bowiem poważne zagrożenie dla nagrobków, niejednokrotnie kosztownych, że nie wspomnę o konieczności ciągłego sprzątania lecącego igliwia. Ciekawe kto zapłaci za straty wyrządzone przez walące się drzewa?

    • Administrator cmentarza pobiera wysokie opłaty, ale ze by zajął się usunięciem drzew znajdujących się na cmentarzu to już go nie interesuje. Jeśli masz uszkodzony nagrobek przez połamane bądź wrastające korzenie, widz jedno, masz prawo zażądać od administratora cmentarza odszkodowania. Opłaty pobiera za nagrobki, więc płacić musi za wyrządzone szkody niestety. Może jak raz zapłaci to weźmie się za usuwanie tych wielkich drzew. No i druga sprawa, ludzie sądzą Tuje lub pnące róże między grobami, zapominają tego przycinać, to powinno być zakazane na cmentarzu.

      • Tak też myślałem, tylko bez Sądu się nie obejdzie a to koszty!

Dodaj komentarz