Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Więcej kobiet w samorządzie to lepszy rozwój każdej społeczności!

Do głosowania na kobiety w nadchodzących Wyborach Samorządowych zachęcają kandydaci Komitetu Wyborczego „Razem dla Powiatu Słupeckiego” w Gminie Zagórów.

– Brakuje nam w narracjach tworzonych przez samorządy tematów dotyczących kobiet. Za mało mówi się o kobietach i ich ważnych rolach pełnionych w lokalnych społecznościach i społeczeństwie. Uważamy, że powinny odbywać się akcje na szczeblach gminnych i powiatowych zachęcające kobiety (także uczennice lokalnych szkół!) do aktywności na niwie społecznej i samorządowej.

W samorządach głównie są mężczyźni, co napawa nudą i pokazuje, że to grupa w większości dbająca o własne interesy. A gdzie są parytety w życiu społecznym i publicznym, o których się od lat mówi? Gdzie równość? Gdzie wyrównywanie szans kobiet?

Temat równości, jakże ważny, poruszany jest tylko przy okazji kampanii wyborczych. To bardzo smutne! Trzeba to zmienić! 
 Naszym zdaniem brakuje w Powiecie Słupeckim przestrzeni dla kobiet. Z pewnością od razu pojawi się hasło, że promowane są i dofinansowywane prężnie działające Koła Gospodyń Wiejskich. To tylko część prawdy.

 

 

Wiemy, że dofinansowania są zbyt małe i nieregularne, co nie rekompensuje wielu godzin pracy i zaangażowania kobiet, które pomimo tego, że pracują i prowadzą normalne aktywne życie zawodowe, poświęcają na działania społeczne, po swojej pracy, wiele godzin (zazwyczaj w weekendy), niejednokrotnie włączając rodziny i łożąc własne pieniądze.

Czy samorządy wystarczająco wspierają przedstawicielki KGW? Wiemy od kilku działaczek KGW, że samorządy przypominają sobie o KGW, gdy zbliżają się gminne bądź powiatowe uroczystości. Trzeba to zmienić i bardziej zatroszczyć się o lokalne społeczniczki, bez których w Gminach i Powiecie trudno będzie cokolwiek zorganizować!

Przez dominację mężczyzn w życiu społecznym i publicznym głos kobiet jest słabo słyszalny! Samorządowcy za mało aktywizują i angażują kobiety! Chcemy w kooperacji z władzami samorządowymi stworzyć na wsiach i w miasteczkach (w zależności od potrzeb) Przystanie Kobiet, miejsca, w których mogłyby się regularnie spotykać (to mogą być np. domy kultury, biblioteki, świetlice, strażnice [w niektórych wieje pustkami, a płaci się krocie na ich utrzymanie]), mówić o swoich potrzebach, problemach oraz otrzymywać wsparcie od fachowców i ekspertów.

Chcemy zwrócić uwagę na kobiety, których brakuje w życiu publicznym i społecznym! Chcemy dać wsparcie kobietom i zachęcać je do aktywności w proces wdrażania zmian i rozwiązywania problemów w naszych małych ojczyznach. 
 Uwolnijmy głos kobiet!

Więcej kobiet w samorządzie to lepszy rozwój każdej społeczności! – czytamy w informacji „KWW Razem dla Powiatu Słupeckiego” z Okręgu nr 2.

 

*Materiał finansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców „Razem dla Powiatu Słupeckiego”

 

W trosce o bezpieczeństwo chcą zbudować Nadwarciańską Estakadę Rowerową z Zagórowa do Lądu 


4 odpowiedzi

  1. Tak się zastanawiam czy faktycznie mało jest kobiet w samorządzie i jednostkach samorządowych ? Wystarczy udać się do jednostek gminnych i powiatu aby zobrazować sytuację która płeć przeważa.

  2. Przestańcie używać określenia „spoleczniczki, spolecznicy” to słowo było zgodne z realia już dekady temu, kiedy to radni otrzymywał symboliczne diety. Natomiast dzisiaj radny otrzymuje ok. 2 tys. zł na miesiąc za jedno posiedzenie w m-cu i obecność na paru komisjach(za które są dodatki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *