Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Więcej wypadków na drogach w wakacje

Podsumowując sytuację na słupeckich drogach podczas minionych wakacji należy zauważyć, że statystyki zdarzeń drogowych pogorszyły się w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Wzrosła liczba wypadków drogowych oraz kolizji, więcej osób zostało rannych, więcej poniosło śmierć. Podając poniższe liczby i porównania liczymy, że przemówią do wyobraźni korzystających z dróg kierowców i pieszych. Jednocześnie policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów regulujących poruszanie się na drogach.

Podczas minionych wakacji doszło do 16 wypadków drogowych i 117 kolizji. W zdarzeniach tych dwie osoby poniosły śmierć, 16 osób zostało rannych. Dla porównania podczas ubiegłorocznych wakacji doszło do 10 wypadków i 109 kolizji, 11 osób odniosło rany, nikt nie zginął.

Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne  zachowanie kierowcy lub pieszego.

Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa. Nadal głównymi przyczynami większości zdarzeń drogowych są wymuszanie pierwszeństwa, nadmierna prędkość i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Zbliża się jesień, szybciej zapada zmrok, często zmieniają się warunki atmosferyczne. Tym bardziej należy zachować ostrożność i maksymalnie skoncentrować uwagę na tym, co dzieje się na drodze.


Najnowszy komentarz
  • Jeżeli drastyczne przekroczenie prędkości nie zostanie uznane za przestępstwo, nic się nie zmieni. Brawura nie bierze jeńców.

Dodaj komentarz