Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Więcej wypadków w 2021 roku

Znamy policyjne statystyki dotyczące zdarzeń drogowych za 2021 rok.

Ich liczba ukształtowała się bardzo podobnie, jak w roku poprzednim. W 2021 roku policja odnotowała w sumie 566 kolizji i wypadków. Niestety więcej było poważniejszych zdarzeń, jakimi są wypadki oraz osób rannych. W sumie było ich 49, to o 8 więcej niż w roku poprzednim.W tych zdarzeniach ranne zostały 72 osoby. Niestety były też dwie ofiary śmiertelne. Jedną z nich jest młody kierowca, który zginął w wypadku samochodowym w okolicach Mostostalu, a drugą piesza, które w Zagórowie przekraczała jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Od kilku lat najwięcej zdarzeń drogowych policja notuje na terenie Miasta Słupcy, gminy Strzałkowo i Gminie Wiejskiej Słupca. Najmniej jest z kolei na terenie samego Zagórowa, w Gminie Orchowo oraz Gminie Powidz.Co ciekawe zdecydowanie mniej zdarzeń policja odnotowuje na drodze krajowej i autostradzie. Najwięcej z kolei jest na drogach gminnych i powiatowych. Jeśli chodzi o Słupcę to głownie mają one miejsce na ulicach Kopernika, Warszawskiej i Poznańskiej.

W całym Powiecie największa liczbę kolizji i wypadków powoduje nieustąpienie przez kierujących pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami, a także nieprawidłowe zachowanie podczas wymijania i wyprzedzania.

Do sporej ilości kolizji przyczyniają się także wybiegające na drogę zwierzęta leśne. Na wymienionych 566 zdarzeń tylko 120 spowodowały kobiety. W większości w policyjnych statystykach dominują kierowcy młodzi oraz ci w wieku 18-40 lat.

W 2021 roku policjanci ruchu drogowego wystawili ponad 7500 mandatów karnych, pouczyli 3000 osób oraz skierowali 300 wniosków do sądu. Ponadto za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym policjanci zabrali 180 praw jazdy.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz