Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wieczór św. Jana Pawła II

W hołdzie wielkiemu Polakowi i w podziękowaniu za jego kanonizację, dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbędzie się wyjątkowy koncert pod hasłem „Wieczór św. Jana Pawła II”.

Postać Papieża Polaka przybyłym postarają się przybliżyć m.in. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie. – Kanonizacja Jana Pawła II stwarza dla nas kolejną wspaniałą okazję, by pochylić się nad życiem, twórczością i nauczaniem tego wielkiego pasterza. Myślę, że jest to również wielkie zadanie, szczególnie dla nas – Jego rodaków, byśmy prawdziwie zgłębiali Jego naukę i starali się ją wdrażać do naszej, często trudnej i zawiłej codzienności – tłumaczy pomysłodawca koncertu, ks. Michał Grupa.

Dzisiejszy wieczór ma przypomnieć społeczności Strzałkowa najważniejsze słowa Jana Pawła II, ukazać na nowo jego sylwetkę i duchowy testament jaki pozostawił. Nie zabraknie również sztuki, której- jak wiemy- Papież był wielkim miłośnikiem. W programie przewidziany jest m.in. występ młodzieży przedstawiającej dramat Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”, czy też występ słupeckiego chóru. Gwiazdą wieczoru będzie Kamila Markuszewska. – Chciałbym, aby cały ten wieczór był naszym wielkim dziękczynieniem za kanonizację Papieża, ale również zaproszeniem do odkrywania prawdziwej wielkości Jana Pawła, której – jak myślę – wszyscy cały czas musimy się uczyć – dodaje wikariusz parafii pw. św. Doroty.

Początek koncertu o 17:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *