Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wieczór ze słowem i muzyką

To był niezwykły wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie. Na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej wykład dla mieszkańców wygłosił biblista ks. dr Mirosław Jasiński a za pianinem zasiadł lokalny muzyk Łukasz Ksobiraj.
Ks. dr Mirosław Jasiński jest adiunktem w Katedrze Literatury Intertestamentalnej Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wykłada m.in. biblijny język hebrajski, geopolitykę krajów biblijnych, historię Izraela czy teologię wybranych ksiąg Starego Testamentu. Ponadto posiada uprawnienia przewodnika po Ziemi Świętej. W Zagórowie przedstawił wykład na temat „Pustynia- miejsce wypełnione spotkaniem”.

Łukasz Parus, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej

 

 

Mieszkańcy odpowiedzieli na zaproszenie a zainteresowanie przerosło nawet najśmielsze oczekiwania organizatorów. Kiedy w sali kinowej zaczęło brakować miejsca trzeba było dołożyć dodatkowe krzesła. Niewątpliwie wpływ na to miała również obecność młodego pianisty z pobliskiego Lądu, Łukasza Ksobiraja, który wystąpił w drugiej części spotkania. Muzyk zaprezentował utwory m.in. Leszka Możdżera i Siergieja Rachmaninowa.

 

 

Stowarzyszenie ma już w planach kolejne inicjatywy. W najbliższym czasie będą to m.in. wycieczka do Jarocina i biegi w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega.

FOTO: Tomasz Kruszyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *