Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wiedzą jak ratować życie

Spotkanie z ratownikiem medycznym i wykład pielęgniarki na temat cukrzycy zakończyły tegoroczny Tydzień Zdrowia w strzałkowskiej podstawówce. Dzieci przez kilka dni poprzez zabawę i różnego rodzaju zajęcia uczyły się jak dbać o zdrowie i sprawność fizyczną.

Ostatni akcent Tygodnia Zdrowia rozpoczął się od występu szkolnego zespołu, który zaprezentował uczniom piosenkę, a jakże, o tematyce zdrowotnej. Później do głosu doszła już Arleta Kujawa- ratownik medyczny, która opowiedziała jak zachować się w określonych sytuacjach zagrożenia. Gość przedstawił zebranym m.in. co zrobić w przypadku zasłabnięcia, jak ułożyć osobę w pozycji bocznej bezpiecznej czy jak prawidłowo wykonać resuscytację. Dzieci bardzo chętnie brały udział w pokazie zarówno jako statyści a także prezentując to czego same się nauczyły.
Drugim punktem spotkania był wykład pielęgniarki Ewy Jankowskiej na temat cukrzycy. Pielęgniarka wyjaśniła czym ta choroba się charakteryzuje, jak z nią żyć i na co zwracać szczególną uwagę. Uczniowie obejrzeli również krótki film opowiadający o chłopcu chorym na cukrzycę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *