Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wiedzą jak żyć zdrowo

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie trwa właśnie Tydzień Zdrowia. Tym razem akcja odbywa się pod hasłem „Co lubi Twoje serce?”.

Tydzień Zdrowia to już tradycja w strzałkowskiej podstawówce. Co roku w kwietniu, przez kilka dni, uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych biorą udział w różnego rodzaju spotkaniach, malują, bawią się i aktywnie spędzają czas. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się również tzw. owocowo- warzywne show, czyli wspólne przygotowywanie sałatek, surówek czy soków owocowych. Po ich skonsumowaniu dzieci rozwiązują krzyżówki i zagadki dotyczące wartości odżywczych, ucząc się przy tym, które produkty warto spożywać i dlaczego.

Dzisiejszy dzień upłynął w szkole pod znakiem sportu, którego uprawianie również jest bardzo ważne dla zdrowia. Jak wiadomo, jedną z najlepszych i najprostszych form aktywności fizycznej jest bieganie, dlatego na szkolnym boisku rozegrano dziś małe mistrzostwa w biegach. Wcześniej każda klasa na zajęciach wychowania fizycznego wyłoniła wśród dziewcząt i chłopców po dwie najszybsze osoby, które awansowały do finału. Pomimo niesprzyjającej pogody zawodnicy stawili się na starcie a pozostali z wielkim zapałem dopingowali swoich faworytów. Zaangażowania i walki nikomu nie brakowało, dlatego wszystkim startującym należą się wielkie brawa.

Zakończenie Tygodnia Zdrowia jutro. Uczniowie będą mogli m.in. wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przez ratownika medycznego, oraz w spotkaniu z pielęgniarką na temat cukrzycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *