Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Wiedzieliśmy, że jesteśmy silnym zespołem” (VIDEO)

Z Michałem Ziemskim, prezesem SPS Słupca podsumowujemy miniony sezon w wykonaniu naszej drużyny.


Najnowsze komentarze
  • swietna wypowiedz,mobilizacja i wytrwalosc w oczekiwaniach tego wam zycze ,pozdro

  • Gratuluję wyniku osiągniętego w rozgrywkach w sezonie 2015/2016. Zajęcie II miejsca w III lidze , reprezentowanie województwa w walce o II ligę to niewątpliwie wielki sukces i jest z czego być dumnym. Na ten sukces zapracowali zawodnicy , trener ale niewątpliwie prawdziwymi twórcami tego sukcesu co zauważam i słyszę na mieście jest grupa pasjonatów i założycieli tego Stowarzyszenia. Mieli zapał i spore chęci na reaktywację tak pięknej dyscypliny jak siatkówka która już była w naszym mieście w latach 75/83 i w latach 90 i tego co słyszę na poziomie obecnej II-ligi ale za sprawą jakiś utarczek , osobistych ambicji Ktoś to rozwalił. Tak więc chwała Wam Panowie ,że kibice siatkówki mają drużynę i mogą ją oglądać i kibicować… Życzę wytrwałości w tym co robicie ( słychać o prowadzeniu sekcji w wielu kategoriach wiekowych od dzieci do młodzieży) i dalszych sukcesów. Jednakże w tym miejscu z paroma wypowiedziami Pana udzielającego wywiadu mam rozbieżne zdanie. Oczywiście z wypowiedziami na temacie stricte sportowym :chodzi o sferę mentalną zawodników, zaangażowanie w grę w wiarę we własne umiejętności…. Zdaję sobie sprawę, że w tym miejscu nie wypada polemizować na ten temat ale wypada zwrócić uwagę ,że taka ocena postawy drużyny i jej zawodników to nic dobrego na przyszłość…. Zawodnicy Ci w przeważającej większości są już ukształtowani sportowo i niewiele są w stanie coś zmienić .Przypuszczam, że poza dwoma , trzema zawodnikami to reszta nie ma doświadczenia wyniesionego z gry w zespole ligowym dopiero sezon 2015/2016 dał im szansę nabywania takiego doświadczenia i być może będzie to procentowało w następnym sezonie…. Dzięki telewizji internetowej można było obejrzeć mecze i wyrobić sobie zdanie co do jakości gry a przede wszystkim zaangażowania w tą grę… poziom drużyn był podobny (może warunki fizyczne zawodników z Halinowa odbiegały od reszty) ale sportowo stanowili podobną wartość… to nie były drużyny szykowane na pewny awans!!!! I jeszcze jedno z czym nie potrafię się zgodzić z Panem udzielającym wywiadu: nie ujmując umiejętności rozgrywającemu to stwierdzenie, że tylko on się nie spalił bo miał doświadczenie II ligowe to lekka przesada . Niestety nic wielkiego ten Pan nie wniósł do gry a już na pewno jako doświadczony zawodnik nie starał się być motorem napędowym ,duchem zespołu… ewentualnie ocenił, że nie ma z kim grać…. Oczywiście taka mała rozbieżność w ocenie turnieju w Halinowie w żadnym wypadku nie podważa sukcesu drużyny i Kierownictwa… Naprawdę ja też uważam to za sukces sportowy dużego kalibru ale jeszcze większym sukcesem jest zdobycie praktycznej wiedzy na temat poziomu drużyn bijących się o awans do II ligi czy drużyn z dolnych szeregów. Pozdrawiam cały SPS i życzę udanego następnego sezonu 2016/2017…. Tak na koniec panowie zawodnicy nie rozpamiętujcie tego co się stało… a jestem przekonany , że za chwilę przy piwku będą dyskusje jaka była szansa do awansu i jej nie wykorzystaliśmy…… Pozdrawiam!

  • Na początek gratulacje dla działaczy, zawodników SPS-u za sukces osiągnięty w sezonie 2015/2016.Wytrwała praca, zaangażowanie sprawiły dużo radości Wam a także wiernym kibicom.Osobiście mam nadzieję,że to co udało się osiągnąć (sportowo) na pół gwizdka sprawi,że zawodnicy uwierzą w sens bardziej intensywnej pracy na treningach a to z kolei zaowocuje dobrą,skuteczną grą w następnym sezonie a konsekwencji awansem do II ligi.
    Mam taką nadzieję,że Zarząd pracując i angażując się w to co robi dopnie swego i w następnym sezonie doczekamy się awansu. Jeszcze raz gratulacje!!!

    p.s. ale żeby nie było, że wszystko było super to z wieloma zdaniami poprzednika (kibic siatki)się zgadzam i podzielam jego pogląd.
    Oczywiście to mój pogląd i nie każdy musi się z nim zgadzać.

Dodaj komentarz