
W lesie na Szubiankach w Zagórowie zorganizowana został Gminna Akcja Sprzątania Lasu jako pierwsza część projektu realizowanego przez seniorów z Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Seniora oraz młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Braci Kostaneckich.
Wszystko w ramach akcji „Dbamy o las i kąpiemy się w nim!”, przygotowanego w ramach konkursu „Seniorzy w akcji” i koordynowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
-Do udziału w Akcji stawiło się ok. 200 osób. W ciągu godziny zapełniono przyczepę workami oraz śmieciami gabarytowymi w postaci opon, umywalek i plastikowych krzeseł. Przyczepę, worki i rękawiczki zapewnił Zakład Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych w Zagórowie. Pyszne ciasta i ciastka, którymi częstowano ekologów, upiekły słuchaczki Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkinie Klubu Seniora oraz uczennice Szkoły Kostaneckich.
Herbatą i kawą częstowały instruktorki MGOK Zagórów. Żur staropolski zasponsorowali Przemysław i Magdalena Waszakowie, właściciele firmy „Małe co nieco”, natomiast ekologiczne naczynia ufundował Przemysław Błażejewski, właściciel Firmy Handlowej „Przemo”. Ciekawostką były prelekcje na temat szeroko pojętej ekologii przygotowane przez Małgorzatę Musiał i Aleksandrę Kmieć z ZUTW oraz uczennice ze Szkoły Kostaneckich. Merytoryka miniwykładów była konsultowana z Dorotą Kinast, kierownik Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.
Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim osobom, które wzięły udział w sprzątaniu lasu, a zwłaszcza uczniom z miejscowych szkół. Szczególne słowa podziękowania kierują do sponsorów i partnerów projektu: Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych w Zagórowie.
Kolejnym działaniem seniorów i młodzieży będzie happening ekologiczny na kwietniowym jarmarku na Dużym Rynku w Zagórowie. O szczegółach powiadomimy wkrótce- czytamy na stornie Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.
FOTO: MGOK Zagórów
Brak komentarzy