Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wielki sukces słupeckiej paczki

Pierwsza edycja Szlachetnej Paczki w powiecie słupeckim zakończyła się wielkim sukcesem. Pomoc otrzymało 13 rodzin, czyli wszystkie, które wzięły udział w projekcie.

W miniony weekend odbył się ogólnokrajowy finał akcji. W całej Polsce wzięło w niej udział ponad 800 tys. osób, w tym darczyńcy, wolontariusze i osoby, które otrzymały wsparcie. Średnio jedną paczkę robiło 36 osób, a jej koszt wyniósł średnio 2106 zł. W powiecie słupeckim, gdzie w tym roku pierwszy raz zawitała Szlachetna Paczka kwota ta wynosiła około 2900 zł. Hojność darczyńców zaskoczyła zarówno potrzebujących, jak i organizatorów.

Jacek Wałowski, lider Szlachetnej Paczki w Słupcy

 

 

Zebrane paczki rodzinom dostarczali słupeccy wolontariusze Szlachetnej Paczki. Emocje jakie towarzyszyły spotkaniom były ogromne, tłumaczy Emilia Rożańska, jedna z wolontariuszek

 

 

Praca, jaką w trakcie akcji wykonali wolontariusze była ogromna. Mimo to już teraz zapowiadają, że w przyszłym roku Szlachetna Paczka znów pojawi się w powiecie słupeckim. Te deklaracje bardzo cieszą, ponieważ patrząc na tegoroczny wynik, aż żal marnować taki potencjał.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz