Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wielki sukces strzałkowskiego gimnazjum

I Mistrzostwa Wielkopolski w zakresie udzielania pierwszej pomocy w Strzałkowie za nami. W imprezie organizowanej przez Gimnazjum im. Janusza Korczaka udział wzięło 27 zespołów z całego województwa.

Mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy w strzałkowskim gimnazjum zorganizowano do tej pory dwukrotnie. Wcześniej miały one jednak zasięg powiatowy, tym razem postanowiono pójść dalej i przenieść je na szczebel wojewódzki. Ze względu na dużą ilość zgłoszonych zespołów, rywalizacja trwała dwa dni i przeprowadzona została w kilku miejscach na terenie Strzałkowa. Przedsięwzięcie pod względem logistycznym było więc sporym wyzwaniem ale wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Piotr Gałan, dyrektor gimnazjum

 

 

Nie inaczej było pod względem merytorycznym. Pozorowane wypadki, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy, zostały przygotowane przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Oni też czuwali nad poprawnością wykonywanych zadań i oceniali poszczególne zespoły. Poziom zawodów był bardzo wysoki przekonywał Marek Dąbrowski, ratownik medyczny i wykładowca na Uniwersytecie Medycznym.

 

 

Po pierwszym dniu zmagań najlepsze 15 zespołów awansowało do finału i zostało na noc w Strzałkowie. W ramach odpoczynku, po całodziennej rywalizacji, na uczestników czekały koncerty i wspólna zabawa. Nazajutrz młodzi ratownicy znów musieli stawić czoła kolejnym trudnym zadaniom. Jak się okazało, najlepiej poradzili sobie z nimi  uczniowie gimnazjum w Starych Oborzyskach, którzy zostali zwycięzcami mistrzostw. Drugie miejsce zajęła reprezentacja gimnazjum nr 12 w Poznaniu, a trzecie gospodarze, czyli gimnazjum w Strzałkowie.

Patronat nad mistrzostwami objęli: wojewoda wielkopolski Piotr Florek, wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak i wójt gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński. Organizatorami imprezy byli: Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie, Akademickie Stowarzyszenie Medycyny Ratunkowej Poznań, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ofiarom Wypadków Komunikacyjnych i Zdarzeń Losowych ze Słupcy, Stowarzyszenie Rozwinąć Skrzydła ze Strzałkowa, Rada Rodziców przy gimnazjum w Strzałkowie, Państwowa Straż Pożarna w Słupcy oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Kamienia i Strzałkowa. Organizatorzy dziękują partnerom finansowym, wśród których znaleźli się: Arleta i Krzysztof Kroteccy, firma Konspol- Bis, Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie, firma Fydrogeotech Sebastiana Ziołkiewicza, Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie, firma Watis Krzysztofa Węgrzyna, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska ze Strzałkowa oraz firma Kamena Tomasza Białkowskiego.

FOTO: Kaja Kolasińska


Brak komentarzy

Dodaj komentarz