Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wielkie oszustwo w Zagórowie?

Chcieli zapłacić swoje rachunki, jednak ich pieniądze nie dotarły tam gdzie powinny.

Mowa o mieszkańcach Zagórowa i okolic, którzy korzystali z usług jednej z firm świadczącej obsługę finansową. Wspomniana placówka funkcjonowała od kilku lat, jednak dopiero niedawno zaczęły pojawiać się problemy. Okazało się bowiem, że pieniądze, które zostawiają tam klienci nie trafiają na docelowe konta. Dotarliśmy do jednego z przedsiębiorców, który stracił ponad 11 000 zł. Pieniądze miały trafić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i pokryć odpowiednie składki. Tak się jednak nie stało.

Jak się szybko okazało nie był to pojedynczy przypadek, a o innych poszkodowani sami informują w sieci. -Za prąd zapłaciłam 12 lipca i teraz dostałam wezwanie do zapłaty i rachunek dwa razy większy- pisze jedna z internautek.

-Gro ludzi jeszcze nie wie ze zostali oszukani. Ja płaciłam 8 sierpnia do tej pory nie wpłynęły na konto odbiorców. A wczoraj przyszło pierwsze upomnienie. I dopiero wczoraj się dowiedziałam o calej aferze. Więc ludzi oszukanych dopiero będzie przybywać. Należy zgłaszać się na policję i zgłaszać przestępstwo. Ja tak zrobiłam- pisze inna osoba.

Na drzwiach lokalu zawisła również kartka następującej treści. -Uprzejmie informujemy, że nasze biuro usług płatniczych posiada wykupioną polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jeśli zlecony przez Państwa przelew nie został zrealizowany, to aby otrzymać odszkodowanie należy zgłosić się do ubezpieczyciela.

Prawdopodobnie zgłosiło się tam już kilkanaście osób. -Są ludzie których nie stać żeby podwójnie zapłacić ten sam rachunek np. za prąd . Ktoś zgarnął kasę i teraz się cieszy. Co z tego że kartka wisi na drzwiach . Żeby się tam dodzwonić to trzeba pół godziny wisieć na telefonie jeszcze nie wiadomo kiedy te pieniądze oddadzą i czy w ogóle oddadzą- pisze jedna z poszkodowanych.

Sprawą zajmuje się już policja na którą zgłasza się coraz więcej osób. Ich liczba może być duża. -Wydział Kryminalny słupeckiej jednostki policji prowadzi postępowanie, które ma wyjaśnić, czy doszło do popełnienia oszustwa przez jedną z firm z terenu Zagórowa, która świadczyła usługi finansowe m.in. przy opłacaniu różnego rodzaju rachunków, czy składek. Jest to wstępny etap tej sprawy, przyjęto zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, docieramy do kolejnych pokrzywdzonych, aby poznać liczbę poszkodowanych i zakres strat, jakie poniosły osoby korzystające z usług firmy- mówi Marlena Kukawka z KPP w Słupcy.

Od kilkunastu dni lokal jest zamknięty. Zniknęło też z niego niemal całe wyposażenie. Udało nam się również dowiedzieć, że jego właścicielka pod koniec sierpnia dokonała zgłoszenia zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej.

 


Najnowsze komentarze
  • Nie rozumiem ludzi którzy mając obok bank spółdzielczy a z drugiej strony pocztę polską niosą pieniądze do ajenta którego w ogóle nie znają
    A proceder trwał już kilka lat , z tym że kasa była opóźniana i przekazywana po kilku lub kilkunastu dniach.

  • Korzystanie z internetu i banku online.Łatwo tanio ,szybko i pewnie.

  • Zagórów to dziura gdzie mieszkańców jest coraz mniej. I to bez przyszłość.Nic się nie dzieje zaścianek. Ludzie kombinują jak mogą. Tylko nie Zagórów!

Dodaj komentarz