Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wielkie sprzątanie remizy w Wierzbnie

Trwa remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnie. Budynek powoli doprowadzany jest do porządku po byłych lokatorach jednak pracy zostało jeszcze bardzo wiele.

Choć historia OSP Wierzbno jest bogata i sięga 1958 roku, w ostatnim czasie jednostka działała właściwie tylko na papierze. Swojej funkcji nie spełniała także remiza, która w dużej mierze oddana została w dzierżawę klubowi motocyklowemu. Wszystko zmieniło się w ubiegłym roku, kiedy do siedziby klubu zawitała kontrola. Stan użytkowanego przez motocyklistów pomieszczenia budził wiele zastrzeżeń, dlatego decyzją Powiatowego Inspektora Budowlanego budynek został zamknięty. Starania o odzyskanie sali rozpoczęli strażacy na czele z nowym prezesem Przemysławem Żurawickim oraz mieszkańcy. Choć nie obyło się bez problemów, determinacja się opłaciła i motocykliści musieli znaleźć sobie nową siedzibę. Jeszcze w ubiegłym roku, dzięki staraniom sołtys Natalii Kałużnej – Góreckiej wyremontowane zostało mniejsze pomieszczenie, w którym odbyło się już m.in. walne zebranie strażackie. Druga część budynku zajmowana wcześniej przez motocyklistów nie nadawała się jednak do użytkowania.

Teraz przyszła kolej na doprowadzenie do stanu używalności także większego pomieszczenia. Przez kilka ostatnich dni w budynku trwały prace remontowe, którymi zajęli się pracownicy Urzędu Gminy w Słupcy. Jak widać na zdjęciach poniżej, nie mieli oni łatwego zadania. – Dzięki uprzejmości wójt Grażyny Kazuś, pracownicy wysprzątali nam remizę jeszcze po poprzednich lokatorach. Zerwana została scena i podłoga, usunięto piece kaflowe i generalnie zrobiony został tam porządek – tłumaczy Przemysław Żurawicki. Kolejny etap remontu ma zostać wykonany ze środków funduszu sołeckiego, który w ubiegłym roku sołtys wraz z Radą Sołecką zdecydowała przeznaczyć właśnie na remizę . – Jeszcze w tym roku chcielibyśmy wykonać prace związane z posadzkami i mamy nadzieję, że takim systemem gospodarczym nam na to wystarczy – dodaje. Strażacy dziękują za dotychczasową pomoc i liczą na dalsze wsparcie mieszkańców oraz Urzędu Gminy. Wierzą, że wspólnymi siłami uda się w pełni wyremontować remizę, żeby służyła całej społeczności Wierzbna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *