Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wielkopolscy Ludowcy spotkali się w Poznaniu

W sobotę 9 października w auli Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego 
w Poznaniu odbył się VI Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce.

Spotkanie było okazją do podsumowania działalności, podziękowania za dotychczasową pracę i wyróżnienia najaktywniejszych działaczy. Podczas Zjazdu dokonano wyboru nowych władz szczebla wojewódzkiego. Gościem spotkania był Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Podczas Zjazdu podsumowano pracę i udzielono skwitowania ustępującemu Zarządowi Wojewódzkiemu i pozostałym organom wojewódzkim za działalność w latach 2016-2021. Dokonano wyboru nowych struktur wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ponownie na stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego wybrany został Poseł Andrzej Grzyb. Pokonał on dwóch kontrkandydatów Posła Krzysztofa Paszyka i Radnego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Tadeusza Teterusa. Delegaci wybrali także nowy skład Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego i Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej. Ponadto wybrano przedstawicieli do Rady Naczelnej PSL oraz Delegatów na XIII Kongres PSL.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim koleżankom i kolegom za ponowny wybór na Prezesa Zarządu. Swym wyborem daliście wyraz zaufania oraz poparcia naszych dalszych planów kierowania naszą organizacją. Nasze Województwo potrzebuje nas jako inicjatorów dialogu, inicjatyw i zmian, które zachodzą w wielu obszarach życia wielkopolski. Minione wybory samorządowe to wyraźny sygnał, że nasz wysiłek jest zauważony i doceniony dlatego nie zaprzestajemy naszych starań o lepszą Wielkopolskę i Ojczyznę – powiedział Prezes Zarządu Wojewódzkiego Andrzej Grzyb

Zjazd był również okazją do podziękowania za dotychczasowy wysiłek i aktywność na rzecz rozwoju naszej organizacji. Organy Naczelne PSL uhonorowały zasłużonych członków medalem im. Wincentego Witosa, Złotą Koniczynką oraz Medalem za zasługi dla Ruchu Ludowego im. Stanisława Mikołajczyka. Prezydium Zarządu Wojewódzkiego, wręczyło z kolei medale im. Stanisława Mikołajczyka. Zjazd podziękował również ustępującym Prezesom Zarządów Powiatowych PSL w Wielkopolsce, a także wyróżnił dziesięć najlepszych organizacji powiatowych PSL minionej kadencji.

W trakcie Zjazdu odbyła się również konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. To właśnie na niej z serca Wielkopolski, Prezes PSL zapowiedział złożenie wniosku o skrócenie kadencji Sejmu. Demonstracje poparcia członkostwa Polski w UE są ważne, lecz przez ostatnie 6 lat niewiele dały. Szkodliwe działania rządu PIS trzeba jak najszybciej zakończyć. Dlatego składamy wniosek o skrócenie kadencji Sejmu i rozpisanie nowych wyborów.
Padły również słowa dotyczące obrony krajowej produkcji rolnej prawa do hodowli, bo ono jest dzisiaj zagrożone, będziemy bronić prawa do produkcji rolnej, do najlepszej żywności, bo dzisiaj te sprawy są po prostu zagrożone – dodał prezes PSL Władysław Kosiniaka-Kamysza.

Zjazd był także okazją do spotkania się po okresie pandemii przedstawicieli PSL z różnych zakątków Wielkopolski. Odbyło się wiele wartościowych rozmów, wymiany doświadczeń i pomysłów na dalszy rozwój organizacji. Dla wielu młodych Ludowców, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w organizacji udział w zjeździe pewnością był ważnym i wyjątkowym wydarzeniem.

 

TEKST: Zarząd Wojewódzki PSL w Poznaniu


Najnowsze komentarze
  • ,,Szkodliwe działania rządu PIS trzeba jak najszybciej zakończyć.”- aby przywrócić dawnych lizusów z ZSL i PSL do władzy i wreszcie położyć rolnictwo na łopatki to wtedy mieszczuchy za taki stan ich rozliczą i poślą tam gdzie ich miejsce.

  • No cóż, zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów.

  • To prawda że w szpitalu w Słupcy nie ma już ratowników medycznych bo większość nieobecna ??

  • I pomysleć, ze na czele tej partii stoi pseudo lekarz, zwolennik przymusowych szczepień.

  • mariusz to pozostałości po towarzyszach. u towarzyszy tylko przymusem działali l na bagnetach przyszli i trwali.pseudo lekarz -nie ne wygodnych trzeba ,,wyleczyć”

  • Zawsze przewodnim hasłem organizacji na wsi było ”BÓG HONOR OJCZYZNA” ,a pan Kosiniak komu klaszcze???Wieś potrzebuje fachowców i konkrety a nie bajarzy -wasz czas się kończy/ 2% poparcia/i bardzo dobrze !!!!

  • Jacy z nich ludowcy, to z krwi i kości urzędasy i działacze polityczni wykreowani na barkach ideologi dawnego ZSL-u, bratniej partii ….., jedynie słusznej wówczas!

  • Czy nie dostrzegacie kompletnej degrengolady totalnej opozycji? To jest banda nieudaczników, która nie może powrócić do władzy. W tej chwili obecny rząd jest jedyną rozsądną opcją. Nie twierdze, że idealną, bo tak nie jest, ale jeśli pojawi się w przyszłości grupa polityków z mądrymi propozycjami – czemu nie! Teraz jednak nie mogę popierać nikogo innego jak obecnie rządzących. Nie można bardziej nienawidzić PiS niż kochać Polskę!

  • Czy Panie z ARiMR mogłyby w czasie pracy ograniczyć pobyt na FB. Następnym razem napisze stanowiskami

Dodaj komentarz