Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wielkopolski Strażak Roku jest z powiatu słupeckiego

Wielki sukces naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku w gminie Orchowo. Łukasz Przybyszewski został Wielkopolskim Strażakiem Roku 2015.

Plebiscyt zorganizowany przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego został przeprowadzony w trzech kategoriach: „Wielkopolski Strażak OSP Roku”, „Wielkopolski Działacz Związku OSP RP  Roku” oraz „Wielkopolska Ochotnicza Straż Pożarna Roku”. Zgodnie z regulaminem, honorowe tytuły nadaje się członkom OSP i działaczom Związku OSP RP z terenu województwa wielkopolskiego, którzy w sposób szczególny wyróżniali się w działaniach ratowniczo-gaśniczych lub w pracy społecznej na rzecz swojej jednostki lub struktur Związku OSP RP określonego szczebla i cieszą się w swoim  środowisku nieposzlakowaną opinią.  Laureaci wyłonieni zostali podczas Wielkopolskich Obchodów Dnia Strażaka w Borku Wlkp. W jednej z kategorii zwyciężył naczelnik OSP Bielsko Łukasz Przybyszewski. Wielkopolski Strażak Roku 2015 jest zawodowym żołnierzem, który całe swoje życie podporządkował służbie ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Jest Członkiem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Naczelnikiem OSP i Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi. Inicjatorem festynów i pokazów promujących bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową wśród dzieci i młodzieży. Uczestnikiem wypraw humanitarnych m.in. do Turcji i Nepalu. Dzięki jego staraniom rodzima jednostka OSP Bielsko została wprowadzona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Łukaszowi Przybyszewskiemu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Warto przypomnieć, że jest on drugim strażakiem z terenu powiatu słupeckiego, który otrzymał ten zaszczytny tytuł. W 2009 roku Wielkopolskim Strażakiem Roku został druh Jerzy Orchowski z OSP Lądek.

FOTO: www.powiat-slupca.pl


Najnowszy komentarz
  • Gratulować takiego strażaka roku jak nawet nie wie jakie umundurowanie się nosi w OSP bo ta czapka to przeróbka czapki PSP brawo naczelniku jeszcze trzeba było do tego mundur dróżnika założyć i folklor pełną gębą.

Dodaj komentarz