Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wielopokoleniowe Jasełka w Cieninie

Wplatając się w radosny czas Bożego Narodzenia społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolneg w Cieninie Zabornym przedstawiła wielopokoleniowe Jasełka pt. ,,Bóg się rodzi”.

Czwartkowy wieczór 4 stycznia zgromadził na sali gimnastycznej liczną publiczność, która z podziwem oglądała aktorów i wokalistów. W rolę Maryi i Józefa brawurowo wcielili się Agnieszka Królikowska i Paweł Barański. Aniołami były:Julia Mikołajczyk, Agnieszka Molińska, Anna Tomczak, Paulina Bartkowiak, Ewelina Dymowska, Urszula Szymańska i Monika Nowak.

Pasterzy zagrali uczniowie kl.V:Amelia Wrotecka, Michalina Szymańska,Konstancja Stawiarska, NikodemRzemyszkiewicz,Kacper Ciesielski,Dawid Łęt,Jakub Świątek,Oliwier Witkowski. W pierwszej scenie zatańczyły diabły: dyrektor Urszula Jantosz, Anna Rzemyszkiewicz oraz dziewczęta z klasy IV: Wioletta Czajkowska, Michalina Ciesielska, Anna Konieczka, Julia Marciniak, Martyna Osińska, Martyna Raczyńska i Sandra Wrotecka.

Dzieciątko do żłóbka tanecznie wprowadziły dziewczynki z klasy I: Nadia Brzezińska,Maja Dziemińska, Kalina Hartwich, Olga Józefiak, Zuzanna Jurgiel,Martyna Kujawa, Zofia Rzemyszkiewicz, a chłopcy z klasy I: Marcel Jurga, Mateusz Konieczka, Szymon Osowiec, Nikodem Świątek, Filip Trawka dołączyli do nich w pastorałce ,,Bosy pastuszek”. Z pokłonem Dzieciątku przybyli królowie: Mirosława Woźniak, Jakub Ciesielski, Andrzej Wojtkowiak a po nich dzieci z tańcem i serduszkami-byli to uczniowie z klasy III: Maja Królikowska, Michalina Maniak, Aleksandra Rogalska, Patrycja Sroka, Nadia Świątek, Kalina Ziółkowska, Dawid Bukowiecki, Mikołaj Jabłoński, Kamil Piotrowski, Bartosz Świątek.

Piękne kolędy i pastorałki zaśpiewali: Amelia Imbiorowicz ,Oliwia Kudlewska, Klaudia Molińska z klasy VI, Klaudia Miara i Natalia Górniak z klasy VII, Michalina Szymańska, Alicja Byczkowska, Konstancja Stawiarska, Alicja Rosiak, Kacper Ciesielski i Hubert Kazuś z klasy V, Wioletta Czajkowska, Anna Konieczka, Martyna Osińska, Michalina Ciesielska, Sandra Wrotecka i Piotr Trzciński z klasy IV.

Nad całością czuwała Mariola Wiśniewska, która wyreżyserowała to przedstawienie. Oprawą muzyczną i akompaniamentem zajął się Przemysław Stadnik, a niepowtarzalna dekoracje wykonała Anna Rzemyszkiewicz.

-Dziękujemy Tadeuszowi Kazusiowi za użyczenie siana oraz Franciszkowi Kupczykowi za fotoreportaż. Spotkanie to było również okazją do wsparcia potrzebującej rehabilitacji Magdy Dogody. Z inicjatywy szkolnego koła PCK, którego opiekunem jest Anna Tomczak, przy pomocy druhów OSP: Kazimierza Kruszyńskiego i Tadeusz Kazusia została przeprowadzona zbiórka na ten cel- mówią organizatorzy.

Dyrektor Urszula Jantosz dziękując za przygotowane Jasełka złożyła wszystkim zebranym noworoczne życzenia, natomiast ks. Proboszcz Marian Skibiński zachęcił do wspólnego kolędowania.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz