Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wigilia Caritas w Słupcy

Na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym zebrali się członkowie Parafialnego Zespołu Caritas przy Parafii Błogosławionego Michała Kozala w Słupcy.

-Spotkanie rozpoczęło się Msza św. w kościele. Dalsza część miała miejsce w świetlicy parafialnej gdzie po wspólnej modlitwie podzieliliśmy się opłatkiem, później wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy Nie mogło zabraknąć tradycyjnych 12 potraw i paczek od św. Mikołaja dla wszystkich obecnych oraz tradycyjnych kolęd, które przepięknie zagrała Zuzia Wardęcka.

Na spotkaniu obecny był Dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej Ks. Prałat Krzysztof Stawski, Burmistrz Miasta Słupca Michał Pyrzyk i liczni sponsorzy, przedstawiciele poprzedniego Zespołu Caritas ,którzy odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie i nowy Zarząd. Szczególnie ciepło i mile powitani byli jednak nasi podopieczni, którym na co dzień pomagamy. Dzięki dobrodziejom ,ofiarodawcom i sponsorom udało się zebrać 5800 zł.

Dzięki tym ofiarom i paczkom przynoszonym przez darczyńców, którzy przynosili paczki dla ubogich na msze św. do kościoła mogliśmy obdarować wszystkich potrzebujących .Na koncie Parafialnego Caritas zostało jeszcze 2300 zł. Jeszcze raz wszystkim za wszystko składamy Staropolskie Bóg Zapłać. Zespół Caritas z Parafii Bl. Michała Kozala w Słupcy- czytamy na stronie Parafii.

 

 

FOTO: Foto Softis Szymon Nowicki


Brak komentarzy

Dodaj komentarz