Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wilczna znów najlepsza

Drużyny OSP Wilczna zdominowały tegoroczne Miejsko- Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze. Impreza drugi raz z rzędu odbyła się w Gółkowie.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. Łącznie udział w nich wzięły 24 drużyny, w tym tylko jedna kobieca. Najlepszą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą wśród dziewcząt zostały reprezentantki OSP Wilczna, na drugim miejscu uplasowało się OSP Kowalewo Opactwo, a na trzecim OSP Kamień. Z kolei w kategorii chłopców najwięcej punktów zdobyła drużyna z Kamienia, która nieznacznie wyprzedziła ekipy z Gółkowa i Wilcznej.

Chociaż seniorzy również podzieleni zostali na dwie grupy, rywalizacja przebiegała właściwie w jednej z nich. Wśród kobiet bowiem, udział w zawodach zgłosiła tylko drużyna z Cienina Kościelnego. Zdecydowanie więcej emocji przyniosły zmagania panów. Najlepsi okazali się reprezentanci OSP Wilczna, broniąc tym samym pierwszego miejsca zdobytego przed rokiem. Drugie miejsce zajęła drużyna z Młodojewa, a trzecie z Cienina Zabornego. Najbardziej pechową drużyną zawodów okazała się ekipa OSP Cienin Kościelny, której nie chciała odpalić motopompa.

Komisję sędziowską stanowili strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Słupcy oraz przedstawiciele jednostek OSP. Sędzią głównym był kpt. Mariusz Pawela. Na zakończenie zawodów, wszystkim startującym podziękowała i pogratulowała, wójt gminy Słupca Grażyna Kazuś.

FOTO: Katarzyna Rybicka

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *