Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wioletta Wilczewska starościną Dożynek Powiatowych w Młodojewie

Wioletta Wilczewska będzie starościną niedzielnych Dożynek Powiatowych, jakie zorganizowane zostaną w Młodojewie w Gminie Słupca.

– Mieszkająca w Wacławowie w gminie Lądek mama dwuletniej Lenki jest właścicielką 50-hektarowego gospodarstwa z produkcją roślinną: rzepaku, pszenicy, pszenżyta, jęczmienia jarego oraz produkcją zwierzęcą trzody chlewnej w cyklu zamkniętym.

Realizuje się życiowo jako rolniczka, jest agronomem w obszernym gospodarstwie w sąsiednim powiecie, wraz z mężem prowadzi także transport płodów rolnych na terenie Polski. Od zawsze związana z rolnictwem, tytuł Technika Rolnictwa zdobyła kończąc już szkołę średnią, w 2015 roku zdobyła tytuł Rolnika Roku Powiatu Słupeckiego.

W międzyczasie ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Ochrony Roślin w Poznaniu, pracowała jako handlowiec w branży rolniczej ponad 5 lat, a w 2019 roku zdobyła tytuł doktora nauk rolniczych na wydziale agronomii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Rolnictwo i doświadczalnictwo stały się zarówno pracą jak i pasją. Postrzegana w okolicy jako przykład kobiety zarządzającej polskim rolnictwem – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Szczegółowy plan imprezy znajdziecie TUTAJ.

 

https://twojaslupca.pl/zapraszaja-na-dozynki-powiatowe-w-mlodojewie/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *