Wiosną nadal niepokonani, ale znowu bez zwycięstwa

Remisem 1:1 zakończyło się sobotnie starcie Polanina Strzałkowa z Przemysławem Poznań w ramach rozgrywek V Ligi. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Przed meczem miało miejsce symboliczne przekazanie nowego kompletu strojów dla pierwszego zespołu. Jego fundatorem są firmy Wiener oraz Vienna Life z Wiena Insurance Group. Zarząd strzałkowskiego klubu składa podziękowania sponsorom sprzętu oraz Zenonowi Burchardtowi za pomoc i zaangażowanie w jego pozyskanie.

Goście z Poznania od początku spotkania wysoko zaatakowali swoich rywali, przez co ci mieli spore problemy z rozgrywaniem piłki od własnej bramki. Już w 15 minucie przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie, jednak dobrze interweniowali obrońcy Polanina. Kilka chwil później to samo zrobił Maciej Przygoda, który odbił silny strzał przeciwnika.

Dopiero w 22 minucie dobrą okazję do zdobycia gola mieli miejscowi, jednak strzał z ostrego kąta Piotra Witowskiego na rzut rożny sparował bramkarz Przemysława. Mimo przewagi gości, to nasza drużyna pierwsza objęła prowadzenie. W 33 minucie po rzucie wolnym piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował Patryk Adamczewski.

Radość z gola nie trwała jednak długi. Cztery minuty później szybki atak rywali dał im remis 1:1. Zaraz potem mogli prowadzić, jednak zmierzająca do pustej bramki piłka trafiła w Słupek.

Po przerwie w meczu było dużo walki i ostrej gry, a o wiele mniej stuprocentowych sytuacji. Oba zespoły mogły zapewnić sobie wygraną. Dwie okazje po stałych fragmentach gry miał Michał Waleczyk. Dwa razy jednak nie skierował piłki w światło bramki. Niecelnie po kontrataku strzelali także gracze z Poznania. Goście mecz kończyli w dziesiątkę.

Ostatecznie wynik nie uległ jednak zmianie. Za tydzień na wyjeździe strzałkowianie zagrają z Orkanem Chorzemin.

W Konińskiej Klasie Okręgowej 1:1 z Tulisią Tuliszków na wyjeździe zremisowali z kolei Czarni Ostrowite, którzy 8 kwietnia podejmą u siebie Orła Kawęczyn.

Gola dla naszego zespołu zdobył Paweł Górniak.