Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Witaj Majowa Jutrzenko”

Pod takim hasłem w poniedziałek odbył Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej organizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Słupca w Cieninie Zabornym.

– Konkurs zorganizowany został z myślą o zbliżającej się 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Słupca.

Celem konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów, ukazanie dążeń do wolności, zaakceptowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego, ukazanie piękna polskiej ziemi, promowanie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

Jury w składzie: Jarosława Kobos – dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca, Anna Karpińska – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Słupcy, Grażyna Karnafel – emerytowany nauczyciel języka polskiego oraz Monika Paszek – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym oceniała wystąpienia przede wszystkim pod względem doboru repertuaru i jego pamięciowego opanowania, interpretacji, kultury mowy oraz ogólnego wyrazu artystycznego

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez wójta Gminy Słupca Grażynę Kazuś oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Słupca w Cieninie Zabornym, a także pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom za zaprezentowanie swoich zdolności recytatorskich – czytamy na stronie biblioteki.

 

Wyniki

Klasy  I – III

I miejsce – Izabela Pawlak – Szkoła Podstawowa im. Józefa Janika w Koszutach

II miejsce – Maja Półról – Szkoła Podstawowa im. Józefa Janika w Koszutach

III miejsce – Karina Pokrop – Szkoła Podstawowa im. K. Janickiego w Cieninie Zabornym

 

Klasy IV – VI

 

I miejsce – Tatjana Cybulska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młodojewie

 

II miejsce ex aequo

Iga Konieczka – – Szkoła Podstawowa im. Józefa Janika w Koszutach
Maja Nowakowska – Szkoła Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie

 

III miejsce ex aequo

Zuzanna Cybulska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młodojewie
Emilia Szczepaniak – Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie

 

Klasy VII – VIII

I miejsce – Nikola Chlasta – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Młodojewie

 

Wyróżnienia

 

Filip Kieliszkowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. K. Janika w Cieninie Zabornym

Maja Łagocka – Zespół Szolno-Przedszkolny im. Bohaterów września 1939r. w Cieninie Kościelnym

Jakub Półrolniczak – Szkoła Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie

 

FOTO: Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *