Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wizyta w słupeckiej „Trójce”

O właściwych zachowaniach małoletnich w życiu codziennym, przemocy i cyberprzemocy rozmawiała z uczniami klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy asp. Marlena Kukawka z słupeckiej komendy policji.

Policjantka wyjaśniła uczniom pojęcia agresji, przemocy i znęcania. Zaprezentowała również, z jakiego rodzaju zachowaniami agresywnymi najczęściej można spotkać się w szkole. Omówiono różne rodzaje przemocy kładąc nacisk na przemoc bez użycia słów i kontaktu fizycznego (wrogie gesty, miny, izolowanie, manipulowanie).

Funkcjonariuszka zwróciła też uwagę uczniów na problem cyberprzemocy, czyli przemocy stosowanej przy użyciu Internetu i telefonów komórkowych. Radziła co zrobić, kiedy wobec osoby ktoś stosuje taki rodzaj przemocy. Z drugiej strony przestrzegała przed prawnymi konsekwencjami stosowania przemocy wobec innych. Przypominała, że Internet nie daje anonimowości i wszelkie przejawy łamania prawa nie będą traktowane pobłażliwie. Spotkanie zostało podsumowane znaną maksymą, której stosowanie w życiu codziennym rozwiązałoby wiele problemów i przykrych sytuacji – „traktuj innych tak, jak chciałbyś, aby traktowali ciebie”.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *