Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Władza w ręce młodych

Za nami pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Słupca. Inauguracyjne posiedzenie było bardzo uroczyste i do złudzenia przypominało zebrania tej właściwej, dorosłej Rady Miasta.

Historyczne, pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Słupca otworzył burmistrz Michał Pyrzyk, który do czasu wyboru przewodniczącego rady, prowadził obrady. Po złożeniu ślubowania przez wszystkich radnych, przyszedł czas na pierwsze głosowania, które wyłoniły Prezydium Rady. Przewodniczącym został Kamil Świątek, wiceprzewodniczącymi Jakub Mencel i Cezary Dłutkowski, a sekretarzem Kacper Krotecki.

 

 

Mówił przewodniczący Kamil Świątek

Młodzieżowa Rada Miasta składa się z uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych ze Słupcy. Do jej głównych zadań należy upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz podejmowanie działań na rzecz zaspokajania ich potrzeb i oczekiwań. Choć jej charakter jest wyłącznie doradczy, burmistrz Michał Pyrzyk przekonuje, że chce współpracować z młodymi radnymi

 

 

Rada liczy 15 członków. W jej skład weszło czterech przedstawicieli gimnazjum, po trzech reprezentantów mają szkoły ponadgimnazjalne, a po jednym Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy i Gimnazjum OHP w Słupcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz