Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Włamali się do mieszkań w Słupcy. Sprawę bada policja.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pracują nad ustaleniem sprawców i wyjaśnieniem okoliczności kradzieży z włamaniami do mieszkań w blokach na terenie Słupcy.

Doszło do nich podczas minionego, długiego weekendu. Z uwagi na to, że w ostatnim czasie na terenie Wielkopolski, w tym w powiatach sąsiednich do słupeckiego, dochodziło do podobnych przestępstw, zamieszczamy poniżej porady, które pomogą uchronić nasze mienie.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wpłynęły dwa zgłoszenia o włamaniach do mieszkań na os. Niepodległości w Słupcy. Sprawcy wybrali mieszkania na parterze i pierwszym piętrze, weszli pokonując drzwi lub okna balkonowe.

Po splądrowaniu mieszkań ukradli biżuterię i pieniądze. Wykorzystali czas, kiedy właściciele byli na wyjeździe. Dużo wskazuje na to, że do przestępstw dochodziło w trakcie dnia.

 

Co powinniśmy wiedzieć/zrobić, aby nie zostać ofiarą włamywacza:

– zainwestujmy w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu – pamiętajmy, złodziej typując miejsce włamania, wybierze to z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania!

– za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu należy sprawdzić, czy drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) są zamknięte, jeżeli mamy alarm należy go włączyć,

– planując urlop rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych,

– miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy w nich dopiero po powrocie, aby uniknąć przykrych niespodzianek,

– nigdy nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu, np. pod wycieraczką czy doniczką,

– poproś rodzinę lub sąsiadów o czujność i zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie w czasie naszych dłuższych nieobecności , aby np. odwiedzali dom/mieszkanie w czasie naszego wyjazdu, zapalali wieczorem światła, zabierali pocztę, czy ulotki itp.

Zwracajmy uwagę na nieznane osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu – na podwórzu czy ulicy; złodzieje zanim kogoś okradną długo go obserwują, robią rozeznanie gdzie i jak długo pracujemy, czy wyjeżdżamy, wiedzą też o naszych stałych nawykach. Zainteresujmy się nimi – zapytaj kogo szukają, dobrze im się przyjrzyj, abyś zachował w pamięci ich twarze, sylwetki i ubiór

Niezależnie od tego, czy jesteś ofiarą, czy świadkiem przestępstwa, jak najszybciej staraj się zawiadomić Policję. Prawdopodobieństwo ujęcia sprawcy zależy od czasu, jaki upłynął od zdarzenia do wezwania Policji. Dzwoniąc na Policję, masz prawo zachować anonimowość.

 

TEKST: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *