Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Woda ich zalewała, spółdzielnia nie reagowała

Temat zalewania piwnic w bloku nr 13a na Osiedlu Niepodległości w Słupcy poruszyła jedna z naszych czytelniczek, która straciła już cierpliwość wobec bierności Spółdzielni Mieszkaniowej w tej sprawie. Możliwe, że został on już rozwiązany. 

Problem pojawił się ponownie podczas ostatnich ulew, które przeszły przez powiat słupecki. W tej sprawie napisała do nas mieszkanka miasta, która woli pozostać anonimowa. -Naszą 1 klatkę na Osiedlu Niepodległości 13a  zalewa nie pierwszy raz. Dziś woda sięgała do kostek dzieje się tak za każdym razem po większym deszczu. Jak to każdy w piwnicach trzymamy różne rzeczy. Wiadomo rowerek stoi na kołach więc raczej nic się z nim nie dzieje ale fotelik samochodowy, książki czy obuwie mamy całe zalane. Nikt nam za to kosztów nie zwróci– informuje nadawczyni wiadomości.

Jak dodaje to nie nowy problem, jednak do tej pory nic w tej sprawie nie zrobiono mimo licznych interwencji mieszkańców. -Piszę o tym ponieważ to nie  pierwszy raz. Od kilku lat nikt nie nagłaśniał tej sprawy ale perspektywa najbliższych nadchodzących  deszczów budzi w nas niepokój. Minimum raz w tygodniu dzwonimy z sąsiadami  do wodociągów i spółdzielni bo wybija szambo, a w piwnicy strasznie śmierdzi. Płacimy regularnie do Spółdzielni  Mieszkaniowej wszystkie opłaty, a przez tyle lat nic nie zrobili. Nie wiem, czy mniejsze koszty dla nich to wezwania szambiarki kilka razy w miesiącu niż raz porządne załatwianie sprawy- skarży się mieszkanka bloku 13a.

Z całą sprawą zwróciliśmy się oczywiście do Spółdzielni Mieszkaniowej w Słupcy. Jak się dowiedzieliśmy problem faktycznie istnieje, był zgłaszany i powtarza się przy intensywnych opadach deszczu Pytaliśmy między innymi o to, czy były podejmowane działania w celu jego rozwiązania.  –Udrażniano przepustowość instalacji sanitarnej oraz sprawdzono stan instalacji kamerą wizyjną. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Słupcy przewiduje wymianę rury o większym przekroju między studzienkami- pisze Dariusz Pruszyński Kierownik GZM. Zaraz po naszych pytaniach dotyczących całej sprawy zostały podjęte pewne kroki w celu jej rozwiązania. Wymiana rury miała miejsce  wczoraj i ma rozwiązać problem zalanych piwnic w bloku 13a. Czy faktycznie tak będzie przekonamy się niebawem.


Najnowszy komentarz
  • „Nikt nam za to kosztów nie zwróci” – na pewno? Czy blok/SM nie jest ubezpieczony?

Dodaj komentarz