Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wojewódzki przegląd młodych artystów w Słupcy

Przedstawiciele dziesięciu jednostek Ochotniczych Hufców Pracy z terenu Wielkopolski przyjechali wczoraj do Słupcy by wziąć udział w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP połączonym z Prezentacjami Pieśni Religijnej.

W Miejskim Domu Kultury w Słupcy zaprezentowały się jednostki OHP z Kościana, Krotoszyna, Kalisza, Koła, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa, Wrześni, Szamocina, Poznania i Słupcy. Repertuar był bardzo szeroki, począwszy od recytacji, poprzez śpiew, grę na instrumentach, taniec, po występy teatralne.

Zdzisław Dębowski, zastępca Komendanta Wielkopolskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP w Poznaniu

Jury oceniające młodych artystów nie miało łatwego zadania. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyli Konrad Kordus i Daniel Rogulski z ŚHP w Krotoszynie, na drugim miejscu uplasowali się Adrian Ryś i Patryk Olejniczak z SHP w Poznaniu, a trzecią pozycję wywalczył Mateusz Cofałka z OSiW w Szamocinie. Zwycięzcy wystąpią podczas IV Festiwalu Kultury Młodzieży OHP w Toruniu – Brodnicy. Wśród solistów prezentujących piosenki religijne najlepszą okazała się Justyna Kacprzak z ŚHP w Kole, która będzie reprezentować Wielkopolskę podczas Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Religijnej w Częstochowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *