Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wojewódzki Sąd Administracyjny: Brak wotum zaufania dla Zarządu Powiatu zgodny z prawem

Znamy już sądowe rozstrzygnięcie dotyczące nieudzielenia wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Słupeckiego.

Jak  informowaliśmy wcześniej taka decyzja radnych w czerwcu automatycznie rozpoczęła procedurę odwołania starosty i Zarządu, która miała swój finał na sesji 21 października.

Zaraz po jej podjęciu uchwałę do Sądu Administracyjnego w Poznaniu zaskarżył Zarząd oraz sam starosta, Jacek Bartkowiak. Dziś poznaliśmy decyzję , w której obie skargi zostały odrzucone.

Przypomnijmy, że na początku listopada wykonanie uchwały o odwołaniu Zarządu wstrzymał Wojewoda Wielkopolski. W swoim uzasadnieniu powoływał się między innymi na sprawy toczące się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

 

Wojewoda wstrzymuje odwołanie starosty i Zarządu Powiatu. Sprawdzi, czy odbyło się zgodnie z prawem.

 

Starosta i Zarząd odwołani!

 

Kiedy wybiorą nowego starostę?

 

 


Najnowsze komentarze
 • PiS ciągle przegrywa z kastą sędziowką

  • jak nie ma czym wygrywać, to przegrywa. w dodatku, niczym oburzony przedszkolak, poniża swych adwersaży

 • Ja mam pytanie jaki adwokat reprezentował odwołanego Starostę Bartkowiaka i kto za to zapłacił ? Czy pan Jacek Bartkowiak uczciwie poinformował Pana Wojewodę o tym orzeczeniu ? Czy panu odwołanemu staroście po ludzku nie wstyd ?

 • Redakcja pilnie powinna zapytać Urząd Wojewódzki Wielkopolski czy ma już to orzeczenie o oddaleniu skargi Bartkowiaka.

 • Ja się zastanawiam kiedy wszyscy przejrzą na oczy i dostrzegą intrygi i gry tego pana i żony. Ta udawana pseudo- ideowość to wyłącznie przykrywka dla realizacji swoich własnych potrzeb i interesów. Cała prawda i tak wyjdzie niedługo w końcu na jaw. Szkoda tylko tego czasu zanim to nastąpi.

 • W ramach informacji publicznej warto zapytać kto płacił za adwokata który reprezentował J. Bartkowiaka i kto nim był. Poza tym pytanie o klasę Zarządu który został odwołany przez Radnych a odwołuje się od tego i nie umie przyjąć do wiadomości faktu, że zostali odwołani. Były Starosta sam siebie prezentuje a jak przychodzi co do czego to chowa się za zarządem i wkleja zdjęcia wszystkich członków. Brak wstydu, klasy i ambicji.

 • To jest karygodne,zeby wladze w p[owioecie i miescie sprawowal PSL KARYGODNE.Slupca popwionna zrobic referendum i odwolać tych ciołków radnych i bezradnych w komplecie BEZ WYJATKU. tacy ludzie maja rządzic powiatem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • co racja to racja tyłko ci z PO dobrze żądzili

 • Koniczynki już przebierają nogami. Niczego lepszego nie macie do zaproponowania mieszkańcom powiatu. Tylko stołki dla siebie i rodziny was interesują. Nepotyzm, kumoterstwo okraszone brakiem kompetencji w zarządzaniu. Przykład ?? Ile zbudowaluscie dróg powiatowych przez 20 lat a dzisiejszy zarząd że Starostą na czele ??? Zmiana nic nie da mieszkańcom.

 • Wywalić konczynki z powiatu

Dodaj komentarz