Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wojsko pomoże policji w “ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego”

Premier Mateusz Morawiecki wydał zarządzenie na mocy którego od 28 października działania policji ma wspierać żandarmeria wojskowa.

-W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.- czytamy w zarządzeniu.

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje jakoby miało to związek z trwającymi protestami w ramach strajku kobiet. Te informacje dementuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

-Odpowiadając na komentarze ws. wsparcia Policji przez Żandarmerię informujemy, że taka pomoc była udzielana również podczas 1 fali epidemii.

To standardowe działania, które nie mają związku z manifestacjami. Żandarmeria pomaga m. in. w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny- informuje MON.


Najnowsze komentarze
 • Publiczny to może być dom a nie porządek. To jest pokaz siły i dalsze zastraszanie. Albo się wszyscy obudzicie, albo smycz będzie coraz krótsza. Zniewolenie i totalitaryzm postępuje. STOP !!!

 • Tłumy na promenadzie jak widać rozgonione:) Idzie sobie takich dwóch którzy dali się złapać na szybszą emeryturę i pilnują ryb? O co tu chodzi? Nie dajmy się zwariować. Nie oddawajmy swoich praw bo ich nie odzyskamy !!!

 • Nareszcie może coś się zmieni. Dzisiaj strach było się poruszać po mieście bowiem 80 % ludzi miało maski pod nosem a karygodne jest to, że sprzedawcy w sklepach również mają maski pod nosem lub na mikołaja. Taką postawą na pewno nie ograniczymy tego wirusa, może wojskowi lepiej sobie z tym problemem poradzą, bo policja jest za mało skuteczna.

  • Człowieku o czym Ty tu mówisz jakie maseczki?myślisz że ta szmatką Cię ochroni?jesteś w wielkim błędzie tak twierdzac

   • Pomyśl albo dotleń się trochę to wyciągniesz właściwe wnioski. Podpowiem Ci, że nawet szczepionka nie chroni w 100%, dotarło?

  • Bredzisz jak Danka Koreanka w TVPiS.

   • Myślę, że potrzebna by Ci była pomoc bo jesteś zakompleksiony i lepiej byś zrozumiał teorię Darwina o słabych ogniwach w ewolucji człowieka!

 • W ub. r MSW zakupiło 30 mln sztuk ostrej amunicji, pytanie po co?. PiS dobrowolnie nie zamierza oddać władzy, dlatego plandemia będzie już zawsze.

 • Wreszcie ,bedzie porządeik,a dzicz czerwoną pałować

  • Tak jest, czerwoną i czarną francę pałować. My inteligentni, przedsiębiorczy, nowocześni, utrzymujący ten patologiczny, ułomny intelektualnie, zacofany i nieuświadomiony pisiorski elektorat – tego własnie chcemy!
   W********** ciemnoto!

 • Jeżeli myli Ci się ład i porządek publiczny z domem publicznym to może po prostu mów i myśl że chodzisz do burdelu a nie do domu publicznego. Będzie ci łatwiej odróżnić jedno od drugiego

 • Policja ,wojsko, straż miejska , gminna a zaraz stworzą się oddziały pis-owcow , którzy będą chronić nie porządku publicznego tylko tego żeby nikt nie dostał się do dupy rządzącym. Tak na marginesie ludzie nie popadajmy w obłęd , bo im o to chodzi żeby tymi zakazami skłócić , przestraszyć,społeczeństwo wtedy łatwiej jest nami sterować.

Dodaj komentarz