Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wójt będzie zarabiał więcej

Uchwałę dotyczącą wynagrodzenia wójta Dariusza Grzywińskiego podjęła podczas dzisiejszej sesji Rada Gminy Strzałkowo.

To efekt nowych przepisów w świetle których wynagrodzenie wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów nie może być niższe niż 80% maksymalnego wynagrodzenia określonego dla poszczególnych stanowisk.

-Obecnie reguluje to uchwała z grudnia 2018 roku. Przypomnę, że wtedy wynagrodzenie wójta było obniżone- mówił wnioskujący o poszerzenie porządku obrad Przewodniczący Komisji Budżetowej, Krzysztof Stefański.

-Biorąc pod uwagę sposób w jaki zarządzana jest przez wójta Gmina Strzałkowo, mam tu na myśli wielkość środków finansowych pozyskanych ze źródeł zewnętrznych, które w tej kadencji w latach 2018-2021 wynoszą już 8 milionów, a także toczące się inwestycje, wymienię tu najważniejsze w tej kadencji takie jak budowa sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzałkowie, budowa sali wiejskiej w Skarboszewie, budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych, budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Strzałkowie i Wólce, proponuję, aby wynagrodzenie wójta Gminy Strzałkowo wynosiło 17 420 zł brutto plus dodatek za wieloletnią pracę- mówił przewodniczący Rady Gminy Tomasz Gałan.

Do jego propozycji przychyli się radni, którzy jednogłośnie poparli projekt uchwały. Tym samym na pensję wójta składać się będą: wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10 250 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 3 150 zł, dodatek specjalny w wysokości 30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego tj. 4 020 zł oraz dodatek za wieloletnią pracę w wysokości wynoszącej obecnie 20 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

Łącznie daje to kwotę 19 470 zł brutto, czyli 13 821 zł netto. Do tej pory wynagrodzenie wójta wynosiło 10 180 zł brutto, czyli 7 268 zł netto.

 

FOTO: Archiwum


Najnowsze komentarze
 • Zwykli ludzie zarabiają średnio koło 3-3,5 zł na miesiąc w naszym powiecie. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca…. Za wykonywanie swoich obowiązków podwyżka z 7 tys na 13 ? To jest chore

 • Towarzystwo wzajemnej adoracjii. Arogancją władzy PO.. ncow. Wymyślili sobie jakiś dodatek specjalny po obniżce im wynagrodzenia przez Rząd. Następna uwielbiająca się kasta. A co tam Rząd RP my jesteśmy państwem w panstwie.. A ludzie pogadają. pousmiechamy się do nich i wkrótce zapomną ile sobie dodaliśmy. Ha ha

 • Klasę pokazał Burmistrz z Miłosławia, który poprosił radnych o przyznanie mu możliwie najniższego wynagrodzenia. Powinien być przykładem dla zachłannych i pazernych „samorządowców”.

 • Wszyscy podziękujmy władzy PIS bo to ich rada ministrów czyli ich rząd zalecił taką podwyżkę. Pozdrawiam wyborców Pis u. Nowy Ład ;-)

  • Bolo brednie wypisujesz… To Ci beneficjenci tych kolosalnych podwyżek, zresztą sami sobie uzgodnionych z rada są bez honoru i opinie publiczna mają gdzieś, bo do wyborów jeszcze kilka lat.

   • No to spójrz na na link i sam odpowiedz czyją były inicjatywą ihttps://www.bankier.pl/wiadomosc/Podwyzki-dla-rzadzacych-w-ogniu-krytyki-w-Sejmie-8168556.html

 • Bolo dlaczego nie piszesz ze ustawa mówi… 12….zl brutto a max 20….zl brutto wraz z dodatkami. Wójtowi Strzalkowa należy się akurat 17ooo tys????? Gdzie rozsądek i brak umiaru wśród samorządów??? A uzasadnienie Przewodniczącego jest banalne, to wszystko co powiedział mieści się w zakresie najzwyklejszych obowiązków służbowych Wojta i całego jego sztabu urzędników. Gmina Strzalkowa w niczym się tu nie wyróżnia. Rozejrzy się..
  Tylko nie bierz wzoru ze Słupcy.

  • Przypomnę jeszcze jak to te Samorządy jęczały i buntowały się na Rząd że podwyzsza kwotę wolna od podatku (zyskają ludzie ich mieszkańcy) twierdząc że zmniejsza się drastycznie dochody gmin i miast. Natomiast dzisiaj dają sobie kolosalne podwyżki, ale hipokryzja i cynizm w stosunku do swych wyborców którzy żyją, pracują i zarabiają inne kwoty.

   • I tu się mylisz. To właśnie pisowski rząd wprowadził ustawą te podwyżki.

 • Czy należy mu się 19470???? Przepraszam zła kwotę napisalam😁Jednak nie można takim ludziom dać „wolna rękę” pazerność i jeszcze raz pazerność. Teraz spodziewajmy się podwyżki diet naszych radnych. Napewno będą niemałe tak jak i „wyjątkowego???” wojta

 • Tanie państwo według PiS.

  • Rząd wydał takie rozporządzenie, rozsądne i oczekiwal rozsądku od tych podobno „dobrych gospodarzy” Widełki wynagrodzen jak najbardziej racjonalne biorąc pod uwagę różne wielkości zarządzanych przez Włodarzy samorządów. Jednak okazało się że oni nie są tacy gospodarni a przede wszystkim mają gdzieś swoich wyborców a wręcz gardzą nimi

  • Raczej takie mamy Samorządy, takich wybieramy radnych i takich pazernych wójtów którzy mniemają się gospodarzami naszych małych ojczyzn. Oni nie są opłacani z budżetu państwa tylko z budżetu samorzadowego.

 • Brawo rządzący Pis ich trole. Ciekawe jakby ich prześwietlić ktoś ma wiedzę niech napisze i wklei link.Np ile dostał podwyżki koleś od kopertowych wyborów gdzie 70 mln z naszych poszło do kosza itd itp.

 • Niedługo będą wybory, więc każdy, kto tak zazdości wójtowi wysokiej płacy, będzie mógł w nich wystartować. Jest jeszcze czas na przygotowanie się do kampanii.

  • Tak jak Strzałkowo jest podzielone to chyba żaden inny samorząd. Wójt z ramienia PO choć nigdy się do tego nie przyzna bo jest po prostu tchórzem, lecz w to nie ma się co dziwić bo biorąc co miesiąc prawie 17 tys zł to lepiej siedzieć cicho. Społeczeństwo ciemne murem za PiSem co widać było na wyborze Kasprzyka na radnego oczywiście z ramienia PISu. No i zrobiło się ciekawie. Dziecko polityczne Galan pełną piersią z PO lecz wyrzucony z PO za koalicję z PISem. Kasprzyk z PIS lecz wolałby do PSLu bo dobrze byłoby dostać stołek starosty. Grzywinski nie załatwił żadnych funduszy dla Strzałkowa a chciałby rządzić powiatem. Niektórym to tylko dać widły kazać sprzątać przy świniach.

  • Co ty bredzisz Jarząbek… Sprowadzasz to zazdrości???? Tu chodzi o wiarygodność, umiar i honor tzw klasy politycznej na tym najniższym szczeblu, tych ludzi na których głosowaliśmy w wyborach bezpośrednich których na codzień spotykamy i 'usmiechaja’ się do nas.

 • Bardzo ciekawy scenariusz tej uchwały – najpierw brak jej w porządku obrad sesji, pózniej wprowadzenie jej do porządku obrad sesji przez przewodniczącego Komisji Budżetowej Krzysztofa Stefańskiego jako projekt autorstwa oczywiście powyższej komisji ???, następnie przyjęcie jej w całości porządku obrad przez przewodniczącego Rady oraz jego bardzo płytkie uzasadnienie (wszystkie wymienione osiągnięcia to zadania własne gmin należące do jego obowiązków służbowych za które zresztą pobiera comiesięcznie niebagatelny dodatek specjalny w kwocie wynoszącej 30 % wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 4.020 zł ) pózniej brak jakiejkolwiek dyskusji ze strony radnych a w w końcu nieobecność na sesji samego zainteresowanego którego dotyczy powyższa uchwała daje dużo do myślenia zarówno odnośnie wójta jak i całej rady gminy.

Dodaj komentarz