Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wójt oczyszczona z zarzutów

Prokuratura okręgowa w Koninie umorzyła sprawę, w której oskarżona była wójt Gminy Słupca, Grażyna Kazuś.

Cała sytuacja dotyczyła rzekomego nadużycia uprawnień przez włodarza gminy. Wójt miała prosić pracownika Urzędy Miejskiego w Słupcy o anulowanie jej mandatu za brak opłaconego miejsca parkingowego w strefie parkowania.

Drugi zarzut dotyczył nakłaniania do poświadczenia nieprawdy. Chodzi o sprawy rehabilitacyjne i wypłacone odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu.

Prokuratorskie śledztwo nie potwierdziło tych oskarżeń i sprawa została umorzona. -Jestem usatysfakcjonowana umorzeniem tego śledztwa aczkolwiek muszę powiedzieć, że to było pół roku wyjęte z życia mojego, mojej rodziny i osób trzecich. Nie było to miłe. Od początku mówiłam prawdę i wiedziałam, że nie popełniłam przestępstwa. Szkoda, że to tak długo trwało ale udowodniono, że prawdą zawsze się można obmyć i ta prawda rzeczywiście pokazała swoje oblicze w postaci umorzenia postępowania- mówi wójt, która twierdzi, że ktoś bardzo chciał jej zaszkodzić.

-Chyba był ktoś, komu bardzo zależało, żeby stwierdzić, że popełniłam przestępstwo i należałoby mnie usunąć ze stanowiska, które obecnie zajmuje. Jest to przykre, że jesteśmy dla siebie wrogami. Powinniśmy być dla siebie przyjaciółmi i powinniśmy  być dla siebie dobrzy, a nie podkopywać jeden drugiego- dodaje Grażyna Kazuś, która nie ma zamiaru prowadzić prywatnego śledztwa w tej sprawie.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz