Wolny za trzy punkty

Skromne, ale zasłużone zwycięstwo nad konińskim Górnikiem w ramach IV-ligowych rozgrywek odnieśli seniorzy SKP Słupca. Goście przez cały mecz nie oddali ani jednego celnego strzału na słupecką bramkę

W spotkaniu przy Gajowej ligowy debiut zanotował młody bramkarz Sebastian Wyszpolski i chociaż jak się okazało nie miał tego dnia zbyt wiele do roboty jego występ na pewno można zaliczyć do udanych. Trójka obrońców i dwójka napastników w szeregach gospodarzy zwiastowała ofensywną grę od początku spotkania i taką właśnie oglądali wyjątkowo dość licznie zgromadzeni na stadionie kibice. Już na początku meczu w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Mroziński, jednak był na minimalnym spalonym. Zaraz potem, czyli w 12 minucie koniński bramkarz w sytuacji sam na sam obronił uderzenie Alana Kujawy. Najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia miał jednak Piotr Głowala, który po dośrodkowaniu Dariusza Gromanowskiego minimalnie przestrzelił atakując piłkę wślizgiem. Niestety choć miejscowi zdecydowanie przeważali do końca pierwszej połowy niewiele się działo. Drugą część meczu słupczanie rozpoczęli jednak więcej niż dobrze. W 53 minucie po bezpośrednim strzale nad murem, rzut wolny z około 20 metrów na gola zamienił Alana Kujawa. Od tego momentu Górnik zdecydowanie zaczął prowadzić grę, jednak niewiele z tego wynikało. Słupczanie z kolei skupili się na kontratakach. W 66 minucie wszyscy kibice widzieli już piłkę w siatce po strzale Jakuba Jóźwiaka, jednak w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił obrońca gości. Koninianie próbowali wyrównać głównie po strzałach z dystansu, jednak te okazywały się być bardzo niecelne. Końcówka była bardzo nerwowa. SKP kilka razy mogło zapewnić sobie spokojną wygraną, jednak tego dnia zawodziła głównie skuteczność pod bramką rywali. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, po świetnym podaniu wprowadzonego w drugiej połowie na boisko Piotra Witowskiego kolejnej sytuacji nie wykorzystał Jóźwiak. Tym razem słupecki napastnik zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału na bramkę Górnika i w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę gości. W samej końcówce po bardzo dobrym odbiorze z futbolówką na bramkę popędził Piotr Głowala. Słupecki kapitan nie zdecydował się jednak, na podanie do nieobstawionego Jacka Kowalczyka. Próba indywidualnego zakończenia akcji okazała się jednak nieudana. Tuż przed końcowym gwizdkiem koninianie próbowali jeszcze raz strzelać z dystansu, jednak w bramkę ponownie nie trafili i ostatecznie SKP wygrało całe spotkanie 1:0. Zadowolony z wyniku był trener Marcin Woźniak, który już szykuje się na najbliższy mecz z drużyną z Kalisza.

SKP: Sebastian Wyszpolski, Daniel Bednarowicz, Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk (ż.k. 28’), Piotr Głowala, Norbert Lorencki, Michał Lorencki, Alan Kujawa (bramka 53’, ż.k. 69’)), Dariusz Gromanowski, Mateusz Mroziński, Jakub Jóźwiak

Rezerwowi: Bartosz Przybyła, Tomasz Jarecki (46’ Michał Lorencki), Patryk Krawiec (69’ Kujawa), Piotr Witowski (74’ Mroziński), Jacek Kowalczyk (85’ Jakub Jóźwiak), Kamil Jóźwiak