Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Woźniak asystentem w KKS Kalisz

Były szkoleniowiec między innymi SKP Słupca, Marcin Woźniak będzie pełnił funkcję asystenta  trenera pierwszoligowego KKS Kalisz.

-Trener Marcin Woźniak ponownie w sztabie szkoleniowym Dumy Kalisza! Po ponad półtorarocznej nieobecności w ekipie znad Prosny, 39-letni szkoleniowiec znów będzie pełnił rolę asystenta pierwszego trenera “Trójkolorowych”. Przypomnijmy, że wcześniej Woźniak sprawował tę funkcję u boku Ryszarda Wieczorka, a teraz przyjdzie mu współpracować z obecnym szkoleniowcem KKS-u, Bartoszem Tarachulskim.

39-letni szkoleniowiec pracował w przeszłości samodzielnie w SKP Słupca, LKS-ie Ślesin, Polonusie Kazimierz Biskupi, Kujawiance Izbica Kujawska, Sokole Kleczew i Jarocie Jarocin. Jako asystent selekcjonera w kobiecej Reprezentacji Polski, uczestniczył w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2013 w Szwecji. W sezonie 2018/2019, wspólnie z Krzysztofem Kapuścińskim, prowadził Polonię Środa Wielkopolska. Marcin Woźniak dołączył do Dumy Kalisza w lipcu 2019 roku, jako asystent trenera Ryszarda Wieczorka.

W trakcie dwóch lat pracy w sztabie szkoleniowym KKS-u, Woźniak, wraz pierwszym zespołem, osiągnął awans do eWinner 2. ligi a także grę w barażach o Fortuna 1. ligę. Trener odpowiadał również za poczynania rezerw “Trójkolorowych” w wielkopolskiej PROEKO IV lidze. Przypomnijmy, że drugi zespół KKS-u zadebiutował w sezonie 2020/2021 w najwyższych, wojewódzkich rozgrywkach. Kadra, oparta w dużej mierze na wychowankach Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, awansowała do grupy mistrzowskiej i ostatecznie zajęła bardzo dobre 6. miejsce.

Po odejściu z KKS-u w czerwcu 2021 roku, Marcin Woźniak dołączył na półmetku rundy jesiennej do trzecioligowego Sokoła Kleczew. Ponownie prowadząc ten zespół, zanotował na początku bardzo dobrą passę siedmiu zwycięstw z rzędu przy jednej straconej bramce. Ostatecznie Kleczew, na koniec sezonu 2021/2022, uplasował się na 6. miejscu, co było najlepszym wynikiem odkąd drużyna występuje w rozgrywkach zreformowanej III ligi. Marcin Woźniak prowadził ostatnio zespół Polonusa Kazimierz Biskupi (V liga gr. 2)

W trakcie rozłąki z “Trójkolorowymi”, szkoleniowiec odbył trzy staże trenerskie, w tym dwa w znanych z włoskiej Serie A klubów Genoa i Sampdoria, obserwując zajęcia akademii oraz grę najważniejszych drużyn młodzieżowych – zespołów U19 grających w Primaverze. Trener Woźniak w 2022 roku odbył również dwutygodniowy staż w pierwszej drużynie Warty Poznań.

Ponownie witamy w Kaliszu! Powodzenia!-czytamy na stronie KKS Kalisz.

 

FOTO: KKS Kalisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *