Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wpadli z narkotykami w Lądzie

Na terenie naszego powiatu zostały przeprowadzone wzmożone działania prewencyjno-porządkowe ukierunkowane na zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.

Ich głównym celem było przeciwdziałanie łamaniu prawa przez młodzież i dorosłych oraz ograniczenie demoralizacji i przestępczości nieletnich.W przedsięwzięciu brali udział policjanci ze słupeckiej jednostki przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Działania realizowano 7 października w godzinach wieczorno-nocnych w gminie Lądek w miejscach o podwyższonym ryzyku wystąpienia zachowań chuligańskich, miejscach zaznaczanych przez mieszkańców gminy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, okolicach głównych ciągów komunikacyjnych i parkingach.

Pracę miejscowych policjantów wsparli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu z grupy „Blokers” oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu. Głównym założeniem akcji było zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom oraz osobom przyjezdnym, reagowanie na zakłócenia porządku i ładu publicznego, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz przestępczości narkotykowej.

Mundurowi wykonujący czynności służbowe w ramach prowadzonych działań systematycznie kontrolowali miejsca zagrożone, legitymowali osoby, prowadzili kontrole drogowe.

W trakcie działań w Lądzie policjanci Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu i KPP w Słupcy zatrzymali trzy osoby, przy których podczas przeszukania samochodu ujawniono narkotyki.

Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań do czasu wyjaśnienia sprawy. W efekcie 20-letniemu mieszkańcowi powiatu wrzesińskiego przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających w postaci suszu roślinnego marihuany, za co grozi mu do trzech lat więzienia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz