Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wprowadzają obowiązkowe zakrywanie twarzy

Kolejne ograniczenia w związku z kornawirusem wprowadza polski Rząd. Informacje w tej sprawie zostały podane na dzisiejszej konferencji.

Utrzymane zostały wszystkie dotychczasowe zakazy i obostrzenia. Dodatkowo od przyszłego czwartku, czyli 16 kwietnia wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Ma on dotyczyć osób potencjalnie zdrowych tak, aby w przypadku ich zakażania ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby.

-Nie mówimy, że musi być to maseczka, może być to chustka, albo szalik- tłumaczył Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski.


Najnowsze komentarze
  • Przez takie wyrywkowe zakazy mamy brak końca epidemii na horyzoncie. No niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego nie ma takiego nakazu od kilku tygodni, albo chociaż od jutra. Przez najbliższy tydzień można jeszcze bez maseczek bo co? Bo koronawirus przez najbliższy tydzień będzie przenosił się tylko przez kontakty seksualne, a od 16 kwietnia już inaczej i wtedy wskazana maseczka? Wyjątkowi durnie gdzieś tam…

  • Po pierwsze nie ma żadnego śmiertelnego wirusa jak i żadnej pandemii. Po drugie gdyby taki wirus był to ta maseczka nic nie pomaga. Jest to taka sama sytuacja jakby ktoś nie chciał w domu komarów i przed domem postawił furtkę.

    • Nie to żeby coś ale osoby zdrowe nie powinny nosić maseczek osadza się na niej więcej zarazków co może doprowadzić do szybszego zarażenia. Po za tym maseczkę powinno się zmieniać gdy tylko jest wilgotna patrząc na obecne temperatury co jakieś 10 min więc to i tak nic nie pomoże po za tym że rząd nas szybciej wykończy.

Dodaj komentarz