Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wracają stare zasady parkowania przy Jedynce

Od 18 stycznia przestanie obowiązywać czasowa organizacja ruchu na Parkingu przed Szkołą Podstawową nr 1 i LO, która umożliwiała korzystanie niego wszystkim, ze względu na naukę zdalną w szkołach.

Aktualnie panująca sytuacja pandemiczna spowodowała, że nauka odbywała się zdalnie i nie była prowadzona w jednostkach stacjonarnych. Właśnie dlatego miasto zdecydowało się, na tymczasową zmianę i parking był ogólnodostępny cały czas.

Wkrótce ta sytuacja ulegnie zmianie. Ma to związek ze wznowieniem nauczania stacjonarnego w klasach I-III szkół podstawowych.-Od 18 stycznia będzie obowiązywała poprzednia zasada, która została zatwierdzona na podstawie organizacji ruchu.

Przypomnijmy, że według niej wszystkie miejsca postojowe, jest ich obecnie 10, są zastrzeżone (tzw. koperta) i przeznaczone na krótkotrwały postój do 5 minut dla osób dowożących dzieci do szkół.

Taki sposób parkowania obowiązuje w dni nauki szkolnej w godzinach od 7.00 do 18.00. W pozostałe dni wolne od nauki, święta, ferie zimowe i wakacje parking jest ogólnodostępny – informuje Jacek Szczap, zastępca burmistrza.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz