Wrócili na zwycięską ścieżkę

Bez straty seta beniaminka II Ligi Volley Gubin we własnej hali pokonali siatkarze SPS Konspol Słupca.

W spotkaniu szansę występu od początku, w drużynie Tomasza Robaka dostali niektórzy zmiennicy. Goście nie zamierzali tanio sprzedać skóry. W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana, a oba zespoły walczyły punkt za punkt. Na tablicy wyników było między innymi 8:8, 14:14, czy 17:17.

Obie ekipy popełniały sporo prostych błędów. Częściej jednak punkty gościom fundowali gospodarze, czy to przez złą zagrywkę, czy dotknięcie siatki. W końcówce SPS potwierdził swoją jakość i wygrał 25:22. Nieźle w ataku zaprezentował się Kamil Kulbacki, a i gra blokiem całego zespołu była dość skuteczna.

W drugim secie od początku boiskowe wydarzenia kontrolowali nasi siatkarze, którzy prowadzili 4:0, czy 8:4. Z czasem powiększyli swoją przewagę wygrywając 14:7, czy 16:8, a ostatecznie 25:18. Z dobrej strony pokazał się Wiktor Kowalski.

Trzecia partia nie była taka łatwa, jak mogło by się wydawać. Choć SPS wypracował sobie sporą przewagę i w końcówce prowadził 18:11, to chwilowy przestój rywali wykorzystali goście odrabiając sporo punktów. W decydującej fazie seta, wygraną z głowy wybił im wprowadzony w końcówce na boisko Adam Sobolewski. Słupczanie wygrali 25:22, a w całym meczu 3:0. MVP spotkania został Wojciech Kwieceń, były zawodnika ekipy z Gubina.

Za tydzień słupczanie również u siebie zagrają z Energetykiem Poznań. Z kolei już w środę o 19:30 w ramach Pucharu Polski podejmą SMS PZPS Spałę.