Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wspaniały jubileusz

Pary małżeńskie z terenu gminy Strzałkowo, które obchodzą w tym roku 25. rocznicę ślubu, zgodnie z tradycją wzięły udział w uroczystości Srebrnych Godów. Jubilaci spotkali się w sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury, a wspomnieniom i zabawie nie było końca.

Srebrne Gody, podobnie jak Złote Gody to uroczystość, która na stałe wpisała się już w kalendarz imprez organizowanych przez strzałkowski samorząd. Co ciekawe spotkania z okazji 25. rocznicy ślubu to rzadkość, przynajmniej w naszej okolicy. Gmina Strzałkowo jest jedną z nielicznych, a może nawet jedyną gminą w powiecie słupeckim, która od lat taki zwyczaj praktykuje.

Dariusz Grzywiński, wójt gminy

 

 

W tym roku, do wzięcia udziału w uroczystości Srebrnych Godów zgłosiły się 53 pary małżeńskie. Ostatecznie, z różnych przyczyn, część nie mogła przybyć i w Gminnym Ośrodku Kultury zjawiły się 32 pary. Spotkanie było nie tylko okazją do spędzenia wspólnie czasu, ale także do wspomnień, których tego wieczoru nie brakowało.

Danuta i Robert Łysiak

 

 

Po wręczeniu wszystkim parom specjalnych dyplomów gratulacyjnych, okazało się, że na sali jest jeszcze jedno małżeństwo, którego nie było w wykazie, a które w tym roku również obchodziło okrągły jubileusz. To Urszula i Dariusz Grzywińscy, którzy ślub brali dokładnie 30 lat temu! Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Strzałkowie, Elżbieta Walczak wręczyła więc wójtowi i jego małżonce stosowny dokument z okazji Perłowych Godów i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Tańcom nie było końca, a zadbał o to zespół 4 Forte.

 

 

*artykuł sponsorowany

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz