Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Współpraca orkiestry z raperem trwa

Nadzwyczajna Orkiestra Dęta MDK w Słupcy ma już za sobą dwa występy z popularnym raperem L.U.C.’em. Muzycy zapewniają jednak, że to nie koniec tej ciekawej przygody.

L.U.C. ,a właściwie Łukasz Rostkowski, zaprosił Nadzwyczajną Orkiestrę Dętą ze Słupcy do współpracy przy projekcie Rebel Babel. – Jest to seria koncertów, performensów i fleszmobów, które poprzez muzykę mają nieść pozytywne wibracje do społeczeństwa, unowocześniać tradycje a także docierać do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Chcemy udrażniać przepływ kultury europejskiej w duchu hip-hopu i funku docelowo miksując indywidualności brzmieniowe regionalnych orkiestr dętych z urokami werbalnymi różnych języków – czytamy na stronie internetowej projektu.

Pierwszy wspólny koncert L.U.C.’a i Nadzwyczajnej Orkiestry Dętej MDK odbył się na początku października we Wrocławiu. W miniony piątek, nasi muzycy znów wystąpili na jednej scenie z popularnym raperem, tym razem w Poznaniu, podczas obchodów Imienin Ulicy Św. Marcin. Koncert był bardzo udany i został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. W związku z tym, że współpraca pomiędzy muzykami układa się dobrze, w planach są już kolejne występy. Najbliższy odbędzie się 31 grudnia we Wrocławiu.

FOTO: Magdalena Wojtkowiak


Najnowsze komentarze
  • *Nie zaprosił-do projektu orkiestry ZGŁASZAJĄ SIĘ SAME. Poczytałem trochę o tym i w tym projekcie, może brać udział każda chętna osoba lub orkiestra. A całej orkiestrze polecam zjeść snickersa, bo zaczynają gwiazdorzyć.

    • W naszym przypadku było inaczej, manager Łukasza po zapoznaniu się z naszą twórczością i wysłuchaniu koncertu we Wrocławiu z kompozytorem Rafałem Zapałą. Otrzymaliśmy propozycję dołączenia do projektu Rebel Babel i wspólnych występów z L.U.C-iem. Jak sam stwierdził szuka Orkiestr o takim charakterze jak my i poziomie , które pomogą mu propagować przekaz projektu Rebel Babel. Więc z całym szacunkiem , nie potrzebny nam rozgłos, sami nie pchamy się nigdzie tylko biorąc pod uwagę nasz czas i przyszłe plany, uważnie rozważamy przystąpienie do danego projektu. Pozdrawiam i zachęcam do wsłuchania się w ten projekt i jego przekaz bo chodzi o to żeby muzyka łączyła nie dzieliła :)

Dodaj komentarz