Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wybory trwają

 

Polacy wybierają dziś 51 posłów do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja w kraju jest póki co bardzo niska, do zamknięcia lokali wyborczych pozostało jednak jeszcze sporo czasu.

 

Głosowanie rozpoczęło się o 7:00 i potrwa do 21:00. W całej Polsce otwartych zostało ponad 27 tys. lokali wyborczych, w których można oddać głos na wybranego kandydata. Łącznie w wyborach wystartowało ich 1 277, co oznacza że średnio o jeden mandat ubiega się 25 kandydatów. Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja na godzinę 12 wyniosła zaledwie 7,31 procent.

Lokale wyborcze w naszym powiecie, delikatnie mówiąc, również nie przeżywają dzisiaj oblężenia. Pomimo dobrej pogody, udział w głosowaniu do tej pory zdecydowała się wziąć niewielka grupa uprawnionych. O to, co myślą na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego, zapytaliśmy mieszkańców Strzałkowa.

 

 

 

 

Głosowanie w powiecie słupeckim przebiega do tej pory bez problemów. Słupecka policja nie odnotowała żadnych ekscesów związanych z wyborami, nie było tez zgłoszeń dotyczących złamania ciszy wyborczej. Przypominamy, lokale otwarte są do godz. 21:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *