Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wycieczka do Solca Kujawskiego

Wakacje powoli dobiegają końca. W piątek odbył się ostatni wyjazd w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Powidzu.

– Ostatnia wycieczka to wyprawa do świata sprzed 237 milionów lat, czyli do zadziwiającej krainy dinozaurów w Jura Parku w Solcu Kujawskim.

Właśnie w tym miejscu pod okiem przewodnika, Ryszarda – ogromnego pasjonata prehistorycznego świata, grupa przeszła ścieżkę edukacyjną, poznając wiele gatunków dinozaurów, ich pochodzenie oraz rejon występowania.

Uczestnicy odwiedzili muzeum, w którym znajdowało się skamieniałe jajo, kopia szkieletu i wiele ciekawych informacji na temat wykopalisk, a także roślinność występująca w okresie życia dinozaurów, która przetrwała po dzisiejsze czasy. Kolejną atrakcją wycieczki był seans w kinie 5D.

Na pasjonatów historii czekała Polska w miniaturze, a na spragnionych zabaw: trampoliny, kulki, karuzele, tyrolka, statek, pływające łabędzie, pląsająca gąsienica oraz gokarty. Podczas ostatniej wycieczki grupa miała okazję ciekawie, wesoło i aktywnie spędzić czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej gminy (i nie tylko) za udział w wyjazdach letnich organizowanych przez Urząd Gminy w Powidzu, a Magdalenie Metler za sprawowanie opieki nad grupą i relacje z wycieczek – czytamy na stronie Gminy Powidz.

 

 

FOTO: Gmina Powidz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *