Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wycieczka na Dzień Kobiet „Miłość w Zakopanem”

Ciekawy wyjazd mają za sobą słuchacze Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

-W dniach 25-27 lutego odbyła się wycieczka z okazji Dnia Kobiet „Miłość w Zakopanem” zorganizowana przez MGOK Zagórów oraz pilota, przewodnika i opiekuna sekcji krajoznawczo-turystycznej Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Przemysława Waszaka.

W latach 2016-2019 MGOK odwiedził kilkakrotnie w czasie Dnia Kobiet Czechy (Pragę, Karlowe Wary, Pilzno, Ołomuniec, Brno, winnicę na Morawach ), Słowację (Bratysławę) oraz Austrię (Wiedeń). W tym roku przyszedł czas na wyjazd „pod samiutkie Tatry”.

-Zaliczyliśmy Gubałówkę i cały dzień spędziliśmy w Dolinie Kościeliskiej. Pokonaliśmy w przewodnikiem Jędrkiem 15 km i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Podhalu. Było bajkowo, bo lekko prószył śnieg. Byliśmy również na cmentarzu na Pęksowym Brzysku i w kościele na Krzeptówkach.

W jeden wieczór mieliśmy także okazję pobawić się przy muzyce góralskiej granej przez miejscowych artystów. To był fantastyczny weekend!-podzielili się wrażeniami turyści.

Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim uczestnikom wycieczki, przewodnikowi Andrzejowi Stankowi, właścicielom pensjonatu Cieplicówka w Bańskiej Niżnej oraz Marcinowi Paszakowi, kierowcy i właścicielowi firmy Przewozy Paszak- czytamy na stronie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

 

FOTO: MGOK Zagórów


Brak komentarzy

Dodaj komentarz