Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wycinają drzewa w okolicach Powidza

Tempa nabierają prace związane z rozbudową bazy wojskowej w Powidzu oraz nowej infrastruktury drogowej. 

Inwestycja jest związana z obecnością wojsko amerykańskich na naszym terenie. Niedawno ruszyły prace związane z kolejną wycinką drzew w tamtej okolicy.

 

 

Chodzi zarówno o tereny na których ma powstać nowa baza wojskowa oraz jej obwodnica. Pod całą inwestycję planuje się wyciąć w sumie ponad 100 hektarów lasu, między innymi chronione obszary Natura 2000.

Za nadesłanie zdjęć i filmu dziękujemy naszemu czytelnikowi.

 

 

Inwestycja za 183 miliony dolarów. Rusza kolejny etap budowy bazy USA w Powidzu.

 

Betonka otwarta do końca kwietnia


Najnowsze komentarze
 • Kto wydał zgodę na takie niszczenie przyrody?
  Dlaczego w sprawie tak wielkich inwestycji ingerujących i niszczących bezpowrotnie przyrodę nie organizowane jest referendum społeczne, tylko po cichu na poziomie włodarzy podejmuje się decyzje z którymi nie wszyscy muszą się zgadzać. Polska to kraj wszystkich Polaków, a nie garstki wybrańców władzy, którzy powinni służyć społeczeństwu, a nie robić co im się żywnie podoba.
  Władzy trzeba patrzeć na ręce, bo jak pokazują ostatnie wydarzenia, nadużywa swoich uprawnień jest w tym bardzo beztroska.

 • Co za debil na to pozwala? Robią co chcą. To jest kolejna okupacja. Dlaczego nikt się nad tym nie zastanawia?

  • No jak to kto? Rząd na to pozwala!

  • Uprawnienia te gwarantuje art. 3 umowy pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o wzmocnionej współpracy obronnej : „Korzystanie z uzgodnionych obiektów i terenów”. Znajdziemy tam punkt 4: „W przypadku ćwiczeń i innych działań prowadzonych poza uzgodnionymi obiektami i terenami, na wniosek, polski organ wykonawczy udziela siłom zbrojnym USA i wykonawcom kontraktowym USA, w zakresie, w jakim jest to możliwe i z poszanowaniem bezpieczeństwa publicznego, wsparcia w uzyskaniu czasowego dostępu oraz prawa do korzystania z:
   nieruchomości gruntowych oraz obiektów będących własnością Skarbu Państwa,
   nieruchomości gruntowych oraz obiektów będących własnością samorządu terytorialnego; oraz
   prywatnych nieruchomości gruntowych oraz obiektów”. Umowa została podpisana w Warszawie 15 sierpnia 2020 r.

 • Matko Boska Częstochowska, czy nas obronisz przed tym potopem?

 • Przykro się na to patrzy. Natura 2000, a 100ha lasu dla “amerykańców” wyciąć można?! Skandal i kpina, oby ktoś osoby decyzyjne za to kiedyś rozliczył. Szkoda przyrody i szkoda nas

Dodaj komentarz