Wydarli zwycięstwo

Najciekawszym sobotnim pojedynkiem drużyn młodzieżowych z powiatu słupeckiego były juniorskie derby pomiędzy ZKS-em Zagórów, a Czarnymi Ostrowite, które rzutem na taśmę wygrali zawodnicy gości.

Warunki gry na boisku przy ZSP w Zagórowie obu drużynom zdecydowanie utrudniał ulewny deszcz. Choć gospodarze byli w tym spotkaniu faworytami, to jednak Czarni jako pierwsi objęli prowadzenie za sprawą trafienia Łukasza Piguły, który wykorzystał błąd miejscowego bramkarza. Do wyrównania doprowadził Patryk Borowski. W drugiej połowie po jednym z rzutów rożnych dla ZKS-u i dośrodkowaniu Eryka Kopaczewskiego piłkę głową do bramki skierował Dawid Zieliński. Gracze Jacka Przydrygi prowadzili grę spychając rywali całkowicie do defensywy i wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Jedna groźna kontra Czarnych doprowadziła jednak do wyrównania, a gola ponownie zdobył Łukasz Piguła. Wielu z obserwatorów spotkania miało jednak wątpliwości, czy ostrowicki zawodnik nie był na pozycji spalonej. Kilka minut później po bezsensownym i ewidentnym faulu zagórowskiego bramkarza sędzia wskazał na wapno, a rzut karny na gola zamienił Adam Piguła. ZKS rozpaczliwie atakował, jednak gola nie zdobył i to Czarni schodzili z boiska w roli zwycięzców.

Do przerwy swój mecz rozstrzygnęli trampkarze młodsi Wojciecha Henke, którzy rozbili u siebie Górnika Konin 6:1. Wszystkie gola dla SKP padły w pierwszej połowie spotkania. Wynik meczu otworzył Konrad Sroka, którego próba dośrodkowania okazała się być bramką. Na 2:0 podwyższył Kamil Sikorski, a na 3:0 Dawid Kinalski. Najładniejszą bramkę meczu strzałem przewrotką ponownie zdobył Sikorski, a wynik spotkania strzelając jeszcze dwie bramki ustalił Sroka. W drugiej połowie mecz się wyrównał, a goście zdołali zdobyć bramkę honorową.

Kolejne pewne zwycięstwo odnieśli młodzicy młodsi Tomasza Zastawy, którzy w Ruminie wygrali z miejscową Wartą 6:0. W pierwszej połowie bramka gospodarzy była jednak jak zaczarowana, a grę utrudniało bardzo małe boisko. W drugiej jednak słupczanie po trzech golach Adriana Ratajczyka, a także trafieniach Mateusza Sobczaka, Bartosza Banaszaka i Emanuela Mikołajczyka pewnie sięgnęli po komplet punktów.