Wygrali ciężki mecz

3:1 we własnej hali MKS Noteć Czarnków pokonali siatkarze SPS Konspol Słupca.

W pierwszym secie nasz zespół szybko zdobył trzypunktowe prowadzenie. Wydawało się, że będzie to łatwe spotkanie, tak jednak nie było. Z czasem lepiej radzili sobie goście.

W końcówce słupczanie odrobili jednak pięciopunktową stratą, a na zagrywce długi czas spędził Andrzej Mielcarek. Po emocjonującej walce SPS wygrał na przewagi 26:24.

Drugi set należał do Noteci, która niemal przez cały czas miała punktową przewagę i ostatecznie zwyciężyła 16:25.

Gracze z Czarnkowa nie poszli jednak za ciosem. W trzeciej, najbardziej wyrównanej partii prowadzenie miejscowi mieli praktycznie do stanu 16:16.

Potem drużyny walczyły punkt zapunktowała. W decydującej fazie gospodarze postawili jednak na swoim i wygrali 25:20. Warto podkreślić, że cztery decydujące punkty pod rząd zdobyli dzięki skutecznej grze blokiem.

Czwarty set okazał się ostatnim. SPS wygrał 25:18, a w całym meczu 3:1. Zawodnikiem meczu wybrany został Adam Józefczak.

Słupczanie z dorobkiem 12 punktów zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień na wyjeździe nasz zespół zmierzy się z SMS Police.

Mecz transmitowaliśmy dla Was na żywo.

-Rywale, którzy posiadają w swoim składzie wielu ogranych i bardzo doświadczonych na wielkopolskich parkietach zawodników, zawsze są dla nas trudną przeszkodą i nie inaczej było teraz. Nie obyło się bez ciężkiej walki w przekroju całego meczu, co najlepiej odzwierciedla wynik w secie otwierającym spotkanie, wygranym dopiero na przewagi 26 – 24.

W naszej grze mimo bardzo poprawnego przyjęcia zagrywki, brakowało czasami być może trochę skuteczności ataku, na szczęście potrafiliśmy zniwelować to innymi siatkarskimi elementami.

Zakończyliśmy już okres odrabiania zaległości w środku tygodnia, dlatego też jeśli wszystko pójdzie zgodnie z terminarzem, już za tydzień zagramy z drużyną z Polic, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Niestety wiele zależy od sytuacji zdrowotnej w zespole rywali, dlatego też czekamy na więcej oficjalnych informacji- czytamy na stronie zespołu ze Słupcy.