Wygrali na początek sezonu

Od wygranej 2:0 ligowe zmagania w nowym sezonie rozpoczęli seniorzy SKP Słupca. Gracze Macieja Rozmarynowskiego ograli Wartę Międzychód.

W pierzej połowie oba zespoły toczyły zacięty bój. Również obie drużyny miały swoje bramkowe okazje. Najlepszych nie wykorzystali między innymi Oskar Pietrzak, który posłał piłkę minimalnie obok okienka bramki rywali, oraz Szymon Meller, którego strzał po minięciu bramkarza wybił obrońca.

Co prawa Warta gola zdobyła, jednak nie został on uznany przez sędziego. Powodem było wcześniejsze przyjęcie piłki ręką przez jego strzelca. Dwa razy słupczan ratował także Maciej Przygoda, a największe zagrożenie goście stwarzali po rzutach rożnych.

Już na początku drugiej połowy gracze z Międzychodu ponownie trafili do siatki i ponownie zrobili to niezgodnie z przepisami. Tym razem arbiter odgwizdał spalonego. Kilka minut później po rzucie rożnym minimalnie obok słupka głową uderzył Maciej Adamczewski.

Dopiero w około 60 minucie po świetnej piłce posłanej między obrońców przez Łukasza Michalaka gola na 1:0 zdobył Oskar Pietrzak. Chwilę później było już 2:0. Widowiskowym rajdem popisał się Kacper Kajdan, który sam skierował piłkę do bramki.

Choć kilka minut później boisko z drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką opuścił Hobert Grzeszczak, to rywalom niewiele pomogła gra w przewadze. Ostatecznie nie udało im się zdobyć gola kontaktowego.

Podwyższenia wyniku bliski był Kajdan, po którego uderzeniu piłka trafiła w słupek. W końcówce na placu gry w szeregach gospodarzy pojawiło się sporo nowych graczy. Jednym z nich był kolejny wychowanek SKP, Paweł Kryszak.

Za tydzień na wyjeździe nasz zespół zagra z Mieszkiem Gniezno.