Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Wygrali Rajd Polskie Safari

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz wygrali klasyfikację Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 40. Rajdu Polskie Safari. 

Załoga prowadząca Polarisa RZR PRO XP wyprzedziła o ponad półtorej minuty Macieja Stolarskiego i Bartosza Dzienisa w Can-Am BRP.

Trzecie miejsce zajęli Grzegorz Mikuła i Piotr Szczygieł (Can-Am Maverick X), którzy do zwycięzcy stracili już blisko 4 minuty.
Białkowski i Baśkiewicz prowadzili od samego początku. Już podczas sobotniego prologu w żwirowni Inter-Bor uzyskali najlepszy rezultat i pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej nie oddali do ostatniego odcinka specjalnego rajdu.

Co prawda w nieoficjalnych wynikach po pierwszej pętli liderami byli Stolarski i Dzienis, jednak Dyrektor Zawodów zdecydował o nadaniu czasów po przerwaniu OS Jednorożec. W efekcie Białkowski z Baśkiewiczem wrócili na prowadzenie, które utrzymali do mety.

40. Rajd Polskie Safari był 3. odłoną Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, ale rywalizowali w nim także zawodnicy klasyfikowani w 3. rundzie Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz 3. rundzie Mistrzostw Polski w Rajdach Baja.

Zawody zakończyła ceremonia mety zorganizowana na rynku w Przasnyszu.

 

TEKST/FOTO: RajdPolskieSafari.pl/BXB Studio


Brak komentarzy

Dodaj komentarz