Wygrali, zremisowali, przegrali

Inny rezultat na swoim koncie zanotowała każda z drużyn powiatu słupeckiego występująca w rozgrywkach Konińskiej A-klasy. Najbardziej zadowoleni ze swojego spotkania z pewnością są seniorzy Czarnych Ostrowite.

Zawodnicy Czarnych w kolejnym ligowym meczu zapisali na swoim koncie komplet punktów wygrywając 3:0. Bramki dopiero w drugiej połowie dla gospodarzy zdobywali Mateusz Szafraniak, i dwie Krzysztof Wyszyński. Już za tydzień wyjazdowy pojedynek w Pyzdrach. Jeśli Czarni wyjdą z niego zwycięsko mogą liczyć na awans na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Ciężką przeprawę w Kleczewie mieli gracze Mirosława Kwaśnego. Początek spotkania wyraźnie należał do gospodarzy, którzy cały czas byli przy piłce i stwarzali groźne sytuacje, w których słupczanie mieli sporo szczęścia. W szeregach Sokoła wyraźnie brakowało wykończenia. Dopiero w około 38 minucie po indywidualne szybkiej akcji Piotr Witowski ograł obrońce rywali z boku boiska i wbiegł w pole karne uderzając w kierunku długiego słupka. Bramkarz odbił piłkę w bok pod nogi niepilnowanego Adama Orłowskiego, który posłał ją do pustej bramki. Pod koniec pierwszej połowy SKP miało kolejną okazję bramkową kiedy po podaniu Witowskiego Łukasz Jaszczak nie trafił w piłkę na 10 metrze od bramki Kleczewa.

Tuż przed zejściem do szatni,  po rzucie wolnym Maciej Przygoda odbił piłkę przed siebie, a jeden z dwóch niepilnowanych zawodników zdobył wyrównującą bramkę. W drugiej połowie już na samym początku drugiego gola mógł strzelić Adam Orłowski. Sytuacja była niemal identyczna jak ta z pierwszej części spotkania. Tym razem jednak obrońca rywali zdążył zablokować uderzenie. Dalsza faza meczu toczyła się głównie w środkowej części boiska. W końcówce spotkania po dobrym zagraniu Tomasza Rosińskiego dogodnej okazji nie wykorzystał Jaszczak i mecz zakończył się podziałem punktów. W spotkaniu u siebie z wyżej notowaną Wartą Pyzdry przegrali z kolei Orły z Huty Łukomskiej.