Wygrali, zremisowali. Za tydzień derby Powiatu.

4:1 na własnym boisku Orła Kawęczyn pokonały ZKS Orły Zagórów.

Choć miejscowi szybko stracili bramkę, to jednak ich odpowiedź była stanowcza. Najpierw wyrównał Wiktor Graczyk, który posłał piłkę na bramkarzem. Nie trzeba było długo czekać, a gracze Roberta Sarnowskiego prowadzili 2:1.Faulowany w polu karnym był Krzysztof Czerniak, a jedenastkę na gola zamienił Szymon Andrzejak.

Jeszcze przed przerwą dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Graczyk, który uderzył niecelnie. Orzeł z kolei mógł wyrównać po rzucie wolnym, jednak ZKS Orły uratowała poprzeczka.

W drugiej połowie zespół z Kawęczyna zmarnował jedną sytuację sam na sam uderzając niecelnie. Choć inicjatywę mieli gospodarze, to jednak nie potrafili postawić przysłowiowej kropki na „i”. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach ta sztuka im się udała. Na listę strzelców ponownie wpisał się Wiktor Graczyk, który uderzył pod poprzeczkę bramki rywali.

W samej końcówce wynik ustalił wprowadzony na plac gry w drugiej połowie Łukasz Kubacki. Bramek dla gospodarzy kibice mogli oglądać więcej. Najlepszej okazji nie wykorzystał Arkadiusz Kubacki.

W Rychwale z tamtejszymi Zjednoczonymi punktami podzieli się Czarni Ostrowite. Gole dla zespołu Damiana Augustyniaka strzelali Jarosław Kwiatkowski i Adam Piguła. Już za tydzień w niedzielę w Ostrowitem rozegrane zostanę derby Powiatu Słupeckiego pomiędzy Czarnymi, a ZKS Orłami.

Mecz zaplanowano na godzinę 15:00.